Maus. Příběh přesahující žánr

Comics recenze

Komiksy nejsou jen barevné obrázky svalovců navlečených do spandexu, kterým nikdo neřekl, že slipy patří pod kalhoty. Komiks je samostatné médium, specifický způsob vyprávění příběhů i jejich umělecké vyjádření. A je to médium, které je třeba brát vážně. Svět si to uvědomil hlavně díky jednomu titulu o Holocaustu, hrůzovládě koček a vyhlazování myší.

Lobo a Sedm zbytečných

Comics recenze

Lobo se potlouká vesmírem, škodí a honí si ego. CREW postupně vydává všechny Lobovy příběhy a tentokrát nás potěšila vydáním Sedm zbytečných a další příběhy.  Takže ti, co nemají Sedm zbytečných doma, mohou svou chybu napravit.

Sandman: Lovci snů

Comics recenze

Sandman: Lovci snů jsou druhou knihou mimo hlavní komiksouvou sérii o Morfeovi, králi snů. Na rozdíl od Věčných nocí nám Neil Gaiman servíruje jeden dlouhý příběh zasazený do feudálního Japonska. Poetická bajka o mnichovi a lišce je doplněná úchvatnou vizuální podobou od P. Craiga Russella. A z Lovců snů dělá skvělou knihu.

 

 

Želvy ninja: Menu číslo 2

Comics recenze

Po prázdninovém čekání konečně vyšly nové Želvy ninja Eastmana a Lairda: Menu číslo 2. Naše čtveřice nadobro opouští smrduté stoky New Yorku a vydává se na intergalaktickou cestu za dobrodružstvím, lemovanou tyranskými dinosaury, ustrašenými roboty a jinou mimozemskou havětí.

Mýty: Legendy v exilu

Comics recenze

V New Yorku existují čtvrti, obsazené nejrůznějšími komunitami, od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu. Vraždu, která může zničit celou mýtickou komunitu. Vraždu Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až na věky. 

Partneři