Druuna

Comics recenze

Holky těžký to maj, jak nám zpívá Franta Nedvěd. To platilo vždy a všude stejně. A ani civilizace, ve které má většina lidí víc chapadel než by bylo zdrávo, není vyjímkou. To dokládá Paolo E. Serpieli a jeho životní femme fatale, Druuna.

Candide 2 - Velký Inkvizitor

Comics recenze

Candide, čili Optimismus je satirické dílko, které se rozhodl do comicsové podoby zpracovat český kreslíř a autor Karel Jérie. Velký inkvizitor je druhá kniha plánované trilogie.

 

 

Dechberoucí Zázrak - bez jiskry a inovace

Comics recenze

Zčistajasna se objevil Dechberoucí Zázrak a obsadil české trafiky. První sešitově vydávaný český superhrdina tak může zaútočit na naše srdce a peněženky. Měsíčně vydávaný příběh plný magie a hrdinství. Píše Petr Macek, kreslí Petr Kopl.

Wonder woman: Krev

Comics recenze

Nejmocnější ženská hrdinka komiksu má u nás jakés takés základy. Několikrát si střihla týmovku, ať už v komiksech jako JLA, Supermanech, nebo vynikajícím Královstvím Tvém. Konečně se nám ale dostává do rukou její vlastní řada, kterou DC vydávalo po restartu NEW 52. A stačí se podívat na jméno scénáristy aby bylo jasné, že se jedná o zajímavé čtení.

Simpsonovic lážo-plážo

Comics recenze

Komiksové lážo-plážo je v pořadí již devatenáctou knihou s příběhy žluté sprigfieldské rodinky, která u nás vyšla (celkem jich je - zatím - 28). A i zde platí, že se jedná o zábavnou jednohubku ke krácení dlouhých sychravých večerů. A nemusí vám být nutně deset, abyste se fórkům obsaženým v komiksových Simpsonech zasmáli.

Partneři