Tokijský Ghúl konečně česky

Comics recenze

Ghúl je slovo pocházející z arabské mytologie a vyjadřuje démona. Jde vlastně o zlého džina, který se vyskytuje na hřbitovech a ijných opuštěných místech (děkujeme encyklopedii Britannica). V současných mýtech a fantasy jde většinou o trochu vytuněnou zombie, která vykrádá hroby ažere mrtvoly a děti. V manze Tokijský Ghúl to bude zase trochu jinak, jak už mají ty kluci šikmooký ve zvyku.

Druuna 2

Comics recenze

Druuna, černovlasá naivka vyzývající k prznění, zaznamenala u nás nebývalý úspěch ( nebo minimálně množství kladných ohlasů). Proto vydavatelství Crew narychlo zařadilo do svého portfolia komiksů z edice MDEK i druhou knihu oplývající kosmickou lodí stiženou zničující Nákazou. A spoustou prasáren.

Deadpool - Mrtví prezidenti

Comics recenze

Koho zavoláte, když potřebujete zabít někoho, kdo již mrtvý je? Muže to být někdo jiný než někdo, kdo prakticky umřít nemůže? Ne. A právě proto se vrací ukecaný žoldák v ještě lepší formě než posledně. Když se volí nový papež lítá vzduchem bílý kouř, když se sesazují mrtví prezidenti lítá vzduchem směs krve a vnitřností!

2000AD Magazín číslo 2000!

Comics recenze

2000 Anno Domini aka 2000 AD je mimo letopočtu také Hongkongský akční film a dokonce je tak pojmenována i fantasy varianta šachu (alespoň to tvrdí wikipedie). Nás ovšem zajímá comicsové vydavatelství a stejnojmenný týdenní comicsový magazín, který od roku 1977 v Anglii vychází. Za takřka 40 let své existence se dopracoval k důležitému milníku a tím je číslo 2000!

Cthulhu v rukou R.E. Howarda

Knihy recenze

H.P. Lovercraft už sto let děsí čtenáře celého světa. Především tedy jeho mýtus Cthulhu, který je propracovaný a rozepsaný tak, až se může zdát, že se jedná o víc než jen vymyšlené báchorky. Ale připisovat vznik Cthulhu mýtů pouze Lovercraftovi by bylo zanedbávání ostatních spisovatelů, kteří se na něm podíleli a to během jeho života i po něm. A jedním z těchto autorů je i legenda heroické fantasy R.E. Howard.

Partneři