On the Coast of Dreams

Comics recenze

Kdykoliv se mluví o snech napadnou mě dvě mému srdci blízké série. Rozhodně Gaimanův Sandman jako jedna z nejlepších moderních pohádek pro dospělé a hned v závěsu Noční můra v Elm street, která mi přinesla už nejednu veselou chvíli s Freddym. Vybrat si tedy jako téma své prvotiny sny bylo ze strany Viktora Šauera a Michaela Petruse hodně odvážné! Jak se s tím nakonec comics On the Coast of Dreams popral?

Hodina vlků

Knihy recenze

Domácí tvorbu je třeba podporovat. Přesněji řečeno;  kvalitní domácí tvorbu je třeba podporovat. A zatímco se prokousávám Malazskou knihou padlých, přímočařejší čtení je vítaným osvěžením. Přesně to mi dopřál Martin Sládek ve své Hodině vlků.

Usagi a marťani

Comics recenze

Miyamoto Musashi byl legendární samuraj, jenž celý život věnoval studiu Cesty meče. H. G. Wells byl britský romanopisec, který stvořil legendární knihu Válka světů. Stan Sakai je milý japonec, kterému to nedalo a všechny ty legendární ingredience smíchal dohromady. V uzavřené kapitole ze života Miyamota Usagiho.

Úsměv

Comics recenze

Na světě jsou snad jen dva druhy povolání, které si vybírají osoby s lehkou deviací - revizoři a zubaři. Zvláště to druhé dokáže vyvolat mrazení v zátylku při pouhé představě zvuku zubní vrtačky. Své o tom ví i Raina Telgemeierová. Ale její letité zkušenosti nelze brát jinak než s úsměvem.

Assassin’s Creed - Zkouška ohněm

Comics recenze

Assassin’s Creed již není jen vaším každoročním příjmem videoherní zábavy, ale snaží se proniknout i do ostatních médií. Před stejnojmeným filmovým zpracování tak přichází i komiksová odnož. Těšíte se na bezuzdné zabíjení jak nepřátel tak i nevinných civilistů, zakončené oblíbeným skokem důvěry? Tak to jste na špatném místě tady se bude hrát na vážnější notu a pro váš příděl nevázané zábavy se budete muset vrátit ke hře. Zde vám totiž při těchto přáních již na obálce odpoví zvednutým pomyslným prostředníčkem.

Partneři