První kniha hřbitovní - Tak trochu jiný Mauglí

Comics recenze

Rudyard Kipling přišel roku 1894 s knihou, která se vydává, překládá i adaptuje až do dneška. Jmenovala se Kniha Džunglí a stala se legendou. Pak přišel jeden pán, taky celkem legenda, a rozhodl se příběh převyprávět v prostředí a s postavami, které by mu byly bližší než Mauglí a zviřátka. Ten pán byl Neil Gaiman a napsal Knihu Hřbitovní. A tu pak vzal Craig Russel a udělal z ní comics.

Magazín 2000AD číslo 2001

Comics recenze

Superjubilejní číslo magazínu 2000AD obletělo svět, ale čas běží dál a přinesl nám středu. A jak správný fanoušek comicsů ví, středa je den nových comicsů. A nejen, že v Americe nám vylezou tuny nových sešitů, ale i na ostrovech se vylouplo nové číslo magazínu. Třetí tisícovka začíná magazínem s číslem 2001!

 

 

Tokijský Ghúl konečně česky

Comics recenze

Ghúl je slovo pocházející z arabské mytologie a vyjadřuje démona. Jde vlastně o zlého džina, který se vyskytuje na hřbitovech a ijných opuštěných místech (děkujeme encyklopedii Britannica). V současných mýtech a fantasy jde většinou o trochu vytuněnou zombie, která vykrádá hroby ažere mrtvoly a děti. V manze Tokijský Ghúl to bude zase trochu jinak, jak už mají ty kluci šikmooký ve zvyku.

Druuna 2

Comics recenze

Druuna, černovlasá naivka vyzývající k prznění, zaznamenala u nás nebývalý úspěch ( nebo minimálně množství kladných ohlasů). Proto vydavatelství Crew narychlo zařadilo do svého portfolia komiksů z edice MDEK i druhou knihu oplývající kosmickou lodí stiženou zničující Nákazou. A spoustou prasáren.

Deadpool - Mrtví prezidenti

Comics recenze

Koho zavoláte, když potřebujete zabít někoho, kdo již mrtvý je? Muže to být někdo jiný než někdo, kdo prakticky umřít nemůže? Ne. A právě proto se vrací ukecaný žoldák v ještě lepší formě než posledně. Když se volí nový papež lítá vzduchem bílý kouř, když se sesazují mrtví prezidenti lítá vzduchem směs krve a vnitřností!

Partneři