Když nemůžeš, tak přidej!

Comics recenze

Byl prvním člověkem historie, který uběhl 10 000 metrů pod devětadvacet minut. Jeho mnohdy brutální tréninkové metody byly věhlasné. Díky viditelnému utrpení ve tváři během závodů si vysloužil přezdívku Emil Hrozný. Přijíždí Česká lokomotiva, Emil Zátopek!

Úžasná Hilda

Comics recenze

Dětský komiks má v Českých luzích a hájích na růžích ustláno. Jak by také ne, když zde máme tradici silně podporovanou zejména fantastickou čtyřkou z Třeskoprsk. Nyní by se ale naše květinky měly mít na pozoru, dorazil k nám totiž modrovlasý vichr ze severu. Věčně vykulená Hilda.

První kniha hřbitovní - Tak trochu jiný Mauglí

Comics recenze

Rudyard Kipling přišel roku 1894 s knihou, která se vydává, překládá i adaptuje až do dneška. Jmenovala se Kniha Džunglí a stala se legendou. Pak přišel jeden pán, taky celkem legenda, a rozhodl se příběh převyprávět v prostředí a s postavami, které by mu byly bližší než Mauglí a zviřátka. Ten pán byl Neil Gaiman a napsal Knihu Hřbitovní. A tu pak vzal Craig Russel a udělal z ní comics.

Magazín 2000AD číslo 2001

Comics recenze

Superjubilejní číslo magazínu 2000AD obletělo svět, ale čas běží dál a přinesl nám středu. A jak správný fanoušek comicsů ví, středa je den nových comicsů. A nejen, že v Americe nám vylezou tuny nových sešitů, ale i na ostrovech se vylouplo nové číslo magazínu. Třetí tisícovka začíná magazínem s číslem 2001!

 

 

Tokijský Ghúl konečně česky

Comics recenze

Ghúl je slovo pocházející z arabské mytologie a vyjadřuje démona. Jde vlastně o zlého džina, který se vyskytuje na hřbitovech a ijných opuštěných místech (děkujeme encyklopedii Britannica). V současných mýtech a fantasy jde většinou o trochu vytuněnou zombie, která vykrádá hroby ažere mrtvoly a děti. V manze Tokijský Ghúl to bude zase trochu jinak, jak už mají ty kluci šikmooký ve zvyku.

Partneři