Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi

Comics recenze

“Unikátní ztvárnění českých dějin v komiksu. Devět historických událostí, devět nejdůležitějších rozhovorů v dějinách našeho národa, devět předních českých komiksových tvůrců! Komiksový cyklus ČEŠI sleduje historické období od vzniku Československa (1918) až po okamžik, kdy se Československá republika rozpadá (1992). Každý díl je originálním výtvarným zpracováním jedné klíčové etapy moderních dějin naší země.” Tak hovoří oficiální anotace a přesně o tom komiksová série je. Koncem minulého roku přišel čas tuto sérii uzavřít léty 1938 a 1948.

Hilda strikes back!

Comics recenze

Po velkén  úspěchu komiksu Hilda ( držitel ceny Muriel za nejlepší překladový komiks roku 2016) nás nakladatelství Paseka nenechalo dlouho čekat na pokračování. A i když u většiny filmů platí, že druhý díl je slabší než ten první, s knihou Hilda se vrací se tohoto problému bát nemusíte.

Živí mrtví 19 - Na západní frontě neklid

Comics recenze

Když utichne vítr a zklidní se vše kolem je jasné, že nastane bouřka. Jak se říká, před bouřkou je největší klid. A čím je ten klid tíživější, tím bude bouřka neúprosnější. V Alexandrii byl klid a podvolení Neganovi až moc velké. Tak tíživě velké, že se musí strhnout něco hrůzostrašného. Ale ticho už tu více není. Zpočátku potichu, ale později silněji a silněji to slyšíme. A když se opravdu poctivě zaposloucháte slyšíte, že to Válečné bubny zní.

Deadpool - Lovec duší, tomu to sluší

Comics recenze

Co se svým životem, když zabijete všechny bývalé americké prezidenty a Donalda Trumpa se vám ještě zabíjet nechce, protože je tu furt šance, že udělá Ameriku opět skvělou? Zkuste se domluvit s ďáblem na tom, že se z vás stane jeho Lovec duší.

Když zaklepe mrtvý

Comics recenze

Poslední člověk na Zemi sedí v pokoji. V tom někdo zaklepe na dveře... Narozdíl od našeho posledního člověka z tohoto lehce mrazivévo vtipu, Tommy Taylor je na překvapení všeho druhu zvyklý. Jeho po dlouhá léta nezvěstný otec je zpět s neočekávaným pokračováním dobrodružství malého kouzelníka. A není to to nejzásadnější, co nás zde čeká.

Partneři