TZ - Češi jdou do galerie!

Comics ostatní

Komiksová série Češi zakončila koncem loňského roku svou pouť slavnými okamžiky našich dějin 20. století posledními dvěma díly (vznik Československé republiky, Charta 77, Sametová revoluce a mnohé další) a při této příležitosti dochází ke dvěma velmi zajímavým událostem. Tou první je vernisáž a výstava (no jasně, že jste všichni zvaní) a tou druhou je uvedení souborného vydání celé série (pro ty, koho tohle skvělé dílo nějak záhadně minulo). Ptáte se na tu výstavu? Tak prosím, zde je info.

Simpsonovi na cestách

Comics recenze

Dobrodružství žluté rodinky se již dávno neomezuje jen a pouze na Springfield. A nemusí se jednat o tak exotické destinace, jakými jsou např. Japonsko, Austrálie nebo budoucnost (když ve všech už Simpsonovi byli, že?). V nejnovější knize sebraných příběhů si vystačíme se Skotskem. A tradiční soutěží školníků.

Slaďák

Comics recenze

Svět je krásné místo, asi jako když vás provádí průvodce po Labyrintu světa a vy jste schovaní za růžovými brýlemi mámení. Idylický vztah dvou lidí, který by se mohl dávat jako povinná četba v manželských poradnách. Tak i všelijak podobně by se dal popsat obsah knihy, kterou nám přineslo nakladatelství Paseka a dostala velice příznačný název Slaďák.

Batman - Smrt čeká všude

Comics recenze

Smrt. Všichni na ní čekáme, ale když dorazí koukáme ji do tváře s překvapeným výrazem. Stejně tak jsme si zvykli, že i v komiksovém čtivu nás mocná paní nad životem občas navštíví. Dychtivě tedy čekáme na to čím nás tentokrát obdaří a jaké peripetie nám připraví. Není tomu tak ovšem vždy, někdy nás nečeká samotná smrt, ale nic jiného než pouhá Hřbitovní směna.

Neil Gaiman - Druhá Kniha Hřbitovní

Comics recenze

Kdybych vám řekl, že hlavním hrdinou téhle knihy je Nikdo, tak vás to asi moc nezaujme, tedy pokud jste nečetli předchozí díl či případně knižní předlohu, protože pak víte, že Nikdo Owens s velkým N není jen tak někdo natož nikdo. Comics centrum nám přináší druhý díl dobrodružství tohoto neobyčejného chlapce v Druhé knize hřbitovní!

Partneři