Pán prstenů: karetní hra

Comics recenze

Svět Středozemě vytvořený J.R.R. Tolkienem a popsaný v jeho knihách je magický, nádherný a živoucí. Plný lidských hrdinů, vznešených elfů, nezdolných trpaslíků, čarodějů, ale také temnoty, skřetů a nekončícího boje mezi dobrem a zlem. Asi všichni znají trilogii Pán prstenů a knihu Hobit (a to nemluvím o jejich filmových zpracováních). Zcela logicky je tento svět nepřebernou studnicí inspirace pro stolní hry. A jednou z nejlepších (ne-li absolutně nejlepší) je i česky vydávaná Pán prstenů: karetní hra, kterou si dnes přestavíme.

This War of Mine

Hry recenze

Válka, válka je pořád stejná… zažité heslo herní série Fallout tady naprosto sedí, ale víte pro koho je válka nejhorší? Pro ty obyčejné lidi, kteří nebojují, ale snaží se jen přežít a vypořádat se s těžkým rozhodnutím. A přesně o přežití a rozhodování je This War of Mine.

Šašci a blázni v Gothamu

Comics recenze

Gotham. Město prohnilé do morku kostí. Přestože již dávno neplatí, že jediným "čistým" policistou je James Gordon, Oddělení závažných zločinů se těžko zbavuje nálepky úplatné bandy. Čeho se ale nezbaví nikdy, je stigma netopýřích křídel nad sebou. Rozhodně se ale nedá popřít, že se snaží dělat svojí práci jak nejlépe umějí.

Bios: Genesis

Hry recenze

Hra o vzniku života na zemi – Bios: Genesis, to je novinka, za kterou patří velký dík, malému českému vydavatelství Fox in the Box. Pojďme se dnes na ní společně podívat, protože nic podobného asi jen tak nenajdete.  

Mass Effect

Comics recenze

Hej, konečně i u nás máme komiks ze světa herní série Mass Effect! Že nevíte o co jde?  Nevadí! Já to také nevěděl! Měl jsem za to, že to je vlastně taková nějaká střílečka jako Halo. Sakra, já ani netušil na jakouže platformu vlastně vyšla! Ale vzal jsem rozum do hrsti a řekl si, že k seznámení s tímto světem bude komiks to pravé médium. Jak tedy vypadá Mass Effect pohledem nepolíbeného laika?

Partneři