Vánoční crossover: Jislová/Osoha vs. Gottwald/Hitl

Comics novinky

Oblíbená dvojice mladých českých kreslířů vykopává dveře seriózně pojímané řady komiksových adaptací Češi podle televizního seriálu Pavla Kosatíka. Důvod? Chce ukázat, že umí dělat velká historická alba plná mluvících hlav lépe a radostněji než zavedení matadoři české scény. Nějaká hlava ale prostě vždycky zbyde.

Klub Rváčů 2

Comics recenze

Když jsem kdysi dávno viděl a následně i četl Klub rváčů, bylo to moje první setkání s Chuckem Palahniukem. Po první knize už nebylo úniku a Chuck se zařadil mezi mé nejoblíbenější autory vedle jmen jako Cormac McCarthy nebo Lev Nikolajevič Tolstoj. Každá další kniha mě naplnila velkým očekáváním a nikdy nezklamala. Po x letech přišlo nečekané oznámení. Bude Klub Rváčů 2 a bude to comics!

Drsná zkouška pro Goona

Comics recenze

Goon mě snad nikdy nepřestane překvapovat. Každá kniha posazená trochu jinak než ta předchozí. Ať se jedná o výtvarnou stránku či měnící se styl humoru. Ani šestý díl není jiný. Eric Powell nám ukazuje Goona s vážnou tváří. V příběhu čistokrevného noirového vyznění.

Roky rýže a soli

Knihy recenze

"Umřel jsem jako nerost a vrátil se jako rostlina,

umřel jsem jako rostlina a vrátil se jako zvíře,

umřel jsem jako zvíře a vrátil se jako člověk.

Proč bych se měl bát? Kdy jsem smrtí něco ztratil?

Ještě jednou umřu jako člověk,

abych se s požehnanými anděly vznesl do výše."

Otec Hellboye podepisoval v Anglii

Comics ostatní

Letos na začátku listopadu se v anglickém městě Leeds konal festival Thought Bubble 2016. Festival se zaměřuje na sekvenční umění, tedy na obrazy řazené za sebou, které tvoří určitý celek. Jinak řečeno - komiksy. Letošním největším tahákem byl hlavní host – Mike Mignola, otec Hellboye a jedinečný umělec.

Partneři