Klub Rváčů 2

Comics recenze

Když jsem kdysi dávno viděl a následně i četl Klub rváčů, bylo to moje první setkání s Chuckem Palahniukem. Po první knize už nebylo úniku a Chuck se zařadil mezi mé nejoblíbenější autory vedle jmen jako Cormac McCarthy nebo Lev Nikolajevič Tolstoj. Každá další kniha mě naplnila velkým očekáváním a nikdy nezklamala. Po x letech přišlo nečekané oznámení. Bude Klub Rváčů 2 a bude to comics!

Drsná zkouška pro Goona

Comics recenze

Goon mě snad nikdy nepřestane překvapovat. Každá kniha posazená trochu jinak než ta předchozí. Ať se jedná o výtvarnou stránku či měnící se styl humoru. Ani šestý díl není jiný. Eric Powell nám ukazuje Goona s vážnou tváří. V příběhu čistokrevného noirového vyznění.

Roky rýže a soli

Knihy recenze

"Umřel jsem jako nerost a vrátil se jako rostlina,

umřel jsem jako rostlina a vrátil se jako zvíře,

umřel jsem jako zvíře a vrátil se jako člověk.

Proč bych se měl bát? Kdy jsem smrtí něco ztratil?

Ještě jednou umřu jako člověk,

abych se s požehnanými anděly vznesl do výše."

Otec Hellboye podepisoval v Anglii

Comics ostatní

Letos na začátku listopadu se v anglickém městě Leeds konal festival Thought Bubble 2016. Festival se zaměřuje na sekvenční umění, tedy na obrazy řazené za sebou, které tvoří určitý celek. Jinak řečeno - komiksy. Letošním největším tahákem byl hlavní host – Mike Mignola, otec Hellboye a jedinečný umělec.

Výpadek nudy s novou Harley

Comics recenze

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí. Ou jé. Naštěstí nás po roce navštívila i nová Harley Quinn. A jak jsem byl zklamaný z jejího prvního výstupu, druhá kniha s podtitulem Výpadek dala zapomenout na nudné začátky. A velká superhrdinská jízda může začít!

Partneři