Deadpool - Mrtví prezidenti

Comics recenze

Koho zavoláte, když potřebujete zabít někoho, kdo již mrtvý je? Muže to být někdo jiný než někdo, kdo prakticky umřít nemůže? Ne. A právě proto se vrací ukecaný žoldák v ještě lepší formě než posledně. Když se volí nový papež lítá vzduchem bílý kouř, když se sesazují mrtví prezidenti lítá vzduchem směs krve a vnitřností!

2000AD Magazín číslo 2000!

Comics recenze

2000 Anno Domini aka 2000 AD je mimo letopočtu také Hongkongský akční film a dokonce je tak pojmenována i fantasy varianta šachu (alespoň to tvrdí wikipedie). Nás ovšem zajímá comicsové vydavatelství a stejnojmenný týdenní comicsový magazín, který od roku 1977 v Anglii vychází. Za takřka 40 let své existence se dopracoval k důležitému milníku a tím je číslo 2000!

Cthulhu v rukou R.E. Howarda

Knihy recenze

H.P. Lovercraft už sto let děsí čtenáře celého světa. Především tedy jeho mýtus Cthulhu, který je propracovaný a rozepsaný tak, až se může zdát, že se jedná o víc než jen vymyšlené báchorky. Ale připisovat vznik Cthulhu mýtů pouze Lovercraftovi by bylo zanedbávání ostatních spisovatelů, kteří se na něm podíleli a to během jeho života i po něm. A jedním z těchto autorů je i legenda heroické fantasy R.E. Howard.

Temná vež - Zrození pistolníka

Comics recenze

Vítejte ve Středosvětě, kde pistole u vašeho pasu o vás poví více, než byste sami chtěli. V zemi, kde vládnou temné síly a nikdo není plně v bezpečí. A i přesto se zde najde skupina lidí, která by chtěla vše napravit a tím jsou Pistolníci.

Lobo a Maska se perou

Comics recenze

A je to tady! Dva magoři z DC universa si dají po čuni. V jednom rohu tu máme Loba, nesmrtelného emzáka co bez mrknutí oka vyhodí do vzduchu celou planetu a ještě u toho stihne udělat back flip na motorce. V protějším rohu stojí Maska, mocný artefakt, který z každého jejího nositele udělá násilnické psychopata. Kdo vyhraje? A vyhraje vůbec někdo?

Partneři