Ochutnávka z letošní komiksové nálože

Comics novinky

Rok 2015 bude pro domácí komiksový trh rozhodně zajímavý. Vrátí se BBart do starých kolejí? Vydá Comics Centrum další monster obří edice komiksů? Bude CREW pokračovat ve vydávaných sérií a přidá něco nového? Některých odpovědí se dočkáte v tomto článku, některé najdete na domovských stránkách nakladatelství (proklik u nadpisů) a na některé si musíme počkat.

Malá velká království

Hry recenze

Orkové v Anarchistánu bývali spokojení. Měli své pohoříčko, lesík, pár políček a nic jim nechybělo. Novému vůdci je ovšem jeho království malé a rozhodne se expandovat. Stejné plány má shodou okolností sousední Luzrie obývaná Ještěráky. Schyluje se k válce a toho hodlají využít i Půlčíci z Poflakistánu. Všichni mají jeden cíl, z mnoha malých království udělat jedno velké!

 

 

Těžký život metabaronů

Comics recenze

Život není lehký. Život je věčný boj. A zvláště, pokud je vaším Bohem a Tvůrcem Alejandro Jodorowsky. Pak nezáleží na tom, zda jste bezvýznamný John Difool nebo androgyn Imperoratrix. Váš Tvůrce nezná slitování. A nemůže se proti němu postavit ani rod nejmocnějších válečníků galaxie. My můžeme jen sledovat jejich pohnuté osudy v eposu Kasta Metabaronů.

 

Sweet Tooth se poprvé zakousl do tyčinky

Comics recenze

Jeff Lemire napsal a nakreslil comics o doslovném paroháči v hlavní roli. Mladý devítiletý chlapec je jedním z těch, kteří se potýkají se zvířecími rysy  a postapo světě. A aby toho nebylo málo, žije jen se svým otcem  a nemůže se podívat dál než pár kroků od domova.

Neředěná Crew

Comics recenze

 Komiksový časopis, který na českém trhu bojuje již bezmála osmnáct let, je asi zbytečné blíže představovat. Co ale stojí za zmínku jsou právě vycházející série na pokračování. Zvláště komiks Mezi řádky (Unwritten) zavání tím, že si s českými čtenáři vytvoří opravdu pevné crewní pouto.

 

Partneři