Sandman: Preludia a nokturna

Comics recenze

Někdo říká, že je to jen pohádka pro malé děti, aby mohli v klidu spát a že trik s házením písku do očí odkoukal z filmů s Van Dammem. Někdo říká, že je hubený jak tyčka a že vrhá stín jen když si myslí, že by měl něco takového dělat. Někdo říká, že jeho vzhled ala rocková hvězda je mírně pohoršující a jeho sestra je fakt pěkná kost. My víme jenom to, že se jmenuje SANDMAN!

 

Vraždy a Housle

Comics recenze

Pokud na vás v noci někdo vybafne jméno „Neil Gaiman!“, měli byste zařvat v odpověď „Dave McKean!“ Práce těchto dvou komiksových klasiků jdou ruku v ruce a jen těžko si je lze představit samostatně. A jaký byl jejich první komiksový debut? Roztomilé vzpomínání. O vraždách a houslích.

Nominácie na Fabula Rasa 2014

Comics zajímavosti

Komiksy jsou u nás čím dál populárnější – o čemž svědčí i už sedmý ročník ceny Fabula Rasa, která se neopírá o odbornou porotu, ale o hlasování samotných čtenářů. Cena Fabula Rasa, cena zaštítěná internetovým portálem Comicsdb.

SpaceChem

Hry recenze

Hra pro programátory a milovníky optimalizačních procesů. 

Chuck Palahniuk promlouvá o Fight Club 2

Comics novinky

V březnu tohoto roku vyšel rozhovor s Chuckem Palahniukem, který se rozpovídal o pokračování své nejznámější knihy Klub rváčů. Ta se na světlo světa dostane komiksovou tvorbou, a Maxim položil autorovi pár otázek. Protože se jedná o velice zajímavý počin, rozhodli jsme se, že pro vás rozhovor přeložíme. Originální článek je k dispozici zde

Partneři