Lobo je prostě šílenec!

Comics recenze

A je to tady. Lobo u nás začíná vycházet pěkně od prvních booků  klasické řady a nakladatelství CREW tak rozjíždí kolotoč násilí, humoru a šílenosti. Minulý měsíc vyšel Bullíkův případ a další příběhy a na příští rok jsou už přislíbeny další dva comicsy. Ale je vůbec Lobo vhodný i pro nepubertální čtenáře? Je.

Batman - Imperátor Penguin

Comics recenze

Když sem se poprvé setkal s Batmanam, tak to bylo ve filmech od Tima Burtona ve věku, kdy pro mě tyto snímky měly být nepřístupné. I to je nejspíš důvodem toho, že pro mě je Jack Nicholson nejlepším filmovým Jokerem (druhý důvod je, že je víc comicsový, ale to by nám tu zase vznikl flame war) a také důvodem toho, že jedním z nejděsivějších Batmanových záporáků je pro mě Penguin. A právě ten je hlavním záporákem i této knihy a je nebezpečnější než kdy dřív.

A. Maleev: Zatraceně dobře kreslím Hellboye!

Comics ostatní

U nás známe kreslíře Alexe Maleeva hlavně díky omnibusu Daredevil, který u nás vydal BBart a nedávno vyšlé Vráně od Comics Centra. Právě Vrána: Mrtvá doba je velice specifická nejen stylem kresby, ale také grafickou úpravou českého vydání. Alex Maleev dorazil do Prahy ve čtvrtek 30. 10. a bude hlavní hvězdou dnešního dne na KomiksFESTu! K rozhovoru jsme se sešli v pátek.

Než comics vyjde...

Comics zajímavosti

Jak se vlastně připravuje komiks na vydání v češtině? Jakých grafických úprav je třeba, než se komiks objeví v poličkách knihkupců a v nabídce e-shopů? Jak velká je to piplačka? Na to jsme se šli podívat do nakladatelství Comics Centrum, kde se v době naší návštěvy připravoval komiks Vrána: Mrtvá doba.

Comicsový Mikroskop - Deadpool: Art of War

Comics novinky

Zatímco my všichni víme o comicsových příbězích a hrdinech na stránkách sešitů, tak existuje jenom jeden je dost šílený na to, aby si uvědomil, že ON je v comicsu, a že my ho čteme. A právě tento hrdina je ten poslední, o kterém bych čekal, že bude spojen s dílem Umění války. Nicméně nový Deadpool je tu.