Rok plný Crwe

Comics novinky

Tento víkend se na Holešovickém výstavišti konal veletrh Svět knihy 2015. Mezi vystavovateli tradičně nechybí ani nakladatelství Crew. Malý stánek obklopený milovníky komiksů skýtal dvě novinky a nenápadný katalog se vším, co pro nás Crew plánuje na rok2015. A jedná se o velkou nálož!

 

 

Sandman: Preludia a nokturna

Comics recenze

Někdo říká, že je to jen pohádka pro malé děti, aby mohli v klidu spát a že trik s házením písku do očí odkoukal z filmů s Van Dammem. Někdo říká, že je hubený jak tyčka a že vrhá stín jen když si myslí, že by měl něco takového dělat. Někdo říká, že jeho vzhled ala rocková hvězda je mírně pohoršující a jeho sestra je fakt pěkná kost. My víme jenom to, že se jmenuje SANDMAN!

 

Vraždy a Housle

Comics recenze

Pokud na vás v noci někdo vybafne jméno „Neil Gaiman!“, měli byste zařvat v odpověď „Dave McKean!“ Práce těchto dvou komiksových klasiků jdou ruku v ruce a jen těžko si je lze představit samostatně. A jaký byl jejich první komiksový debut? Roztomilé vzpomínání. O vraždách a houslích.

Nominácie na Fabula Rasa 2014

Comics zajímavosti

Komiksy jsou u nás čím dál populárnější – o čemž svědčí i už sedmý ročník ceny Fabula Rasa, která se neopírá o odbornou porotu, ale o hlasování samotných čtenářů. Cena Fabula Rasa, cena zaštítěná internetovým portálem Comicsdb.

Chuck Palahniuk promlouvá o Fight Club 2

Comics novinky

V březnu tohoto roku vyšel rozhovor s Chuckem Palahniukem, který se rozpovídal o pokračování své nejznámější knihy Klub rváčů. Ta se na světlo světa dostane komiksovou tvorbou, a Maxim položil autorovi pár otázek. Protože se jedná o velice zajímavý počin, rozhodli jsme se, že pro vás rozhovor přeložíme. Originální článek je k dispozici zde

Partneři