Pupíky stále mile překvapují

Comics recenze

Kdo jednou zkusil stripovou sérii Pupíky, tak asi nevěřícně kroutil hlavou. Nenápadně vypadající příběhy o třech puberťačkách od prvního dílu fascinují kresbou, humorem, vypointovaností a čtivostí. Další díly přidaly navrch vývoj postav a dramatizaci zápletek. Léto na zabití ukončuje jeden pomyslný celek a nyní přichází dlouhé čekání na sedmičku.

Maus. Příběh přesahující žánr

Comics recenze

Komiksy nejsou jen barevné obrázky svalovců navlečených do spandexu, kterým nikdo neřekl, že slipy patří pod kalhoty. Komiks je samostatné médium, specifický způsob vyprávění příběhů i jejich umělecké vyjádření. A je to médium, které je třeba brát vážně. Svět si to uvědomil hlavně díky jednomu titulu o Holocaustu, hrůzovládě koček a vyhlazování myší.

Lobo a Sedm zbytečných

Comics recenze

Lobo se potlouká vesmírem, škodí a honí si ego. CREW postupně vydává všechny Lobovy příběhy a tentokrát nás potěšila vydáním Sedm zbytečných a další příběhy.  Takže ti, co nemají Sedm zbytečných doma, mohou svou chybu napravit.

Sandman: Lovci snů

Comics recenze

Sandman: Lovci snů jsou druhou knihou mimo hlavní komiksouvou sérii o Morfeovi, králi snů. Na rozdíl od Věčných nocí nám Neil Gaiman servíruje jeden dlouhý příběh zasazený do feudálního Japonska. Poetická bajka o mnichovi a lišce je doplněná úchvatnou vizuální podobou od P. Craiga Russella. A z Lovců snů dělá skvělou knihu.

 

 

Želvy ninja: Menu číslo 2

Comics recenze

Po prázdninovém čekání konečně vyšly nové Želvy ninja Eastmana a Lairda: Menu číslo 2. Naše čtveřice nadobro opouští smrduté stoky New Yorku a vydává se na intergalaktickou cestu za dobrodružstvím, lemovanou tyranskými dinosaury, ustrašenými roboty a jinou mimozemskou havětí.

Partneři