Anička a strašidlo

Comics recenze

Život amerického teenagera na střední škole není žádný med. Navíc pokud jste dívka - přistěhovalec a mlátí s vámi puberta. Kamarádů málo, osudových starostí hodně a ještě se do toho připlete duch. Což sice možná zní fantasticky, ale ne každý duch je jako Spielbergův Poltergeist.

 

Skalpy 2 ještě drsnější než dřív

Comics recenze

Víc než patnáct let byl Dashiel Zlý kůň kdesi ve velkém světě mimo svou domovskou rezervaci. Vrátil se s velkou parádou a začal pracovat pro náčelníka kmene Rudou vránu, to jste se mohli dočíst v PRVNÍ KNIZE. Ta byla drsná, syrová a nelítostná. Ale proti knize druhé to byla ještě celkem pohoda.

Rozkvetlá orchidej

Comics recenze

Rostliny nejsou jen to zelené „něco“ krčící se pod vašima nohama, popř. rostoucí všude tam, kde není beton. Rostliny jsou živější než si většina z nás dovede představit. Ale stejně se našel jeden snílek, který dumal nad tím, jak by se chovala rostlinná žena. Tedy přesněji řečeno rostlina, která má vzpomínky mrtvé ženy. Tím snílkem nebyl nikdo jiný než Neil Gaiman, jehož nápady jsou originální každým coulem. A společně s Davem McKeanem vytvořili něco těžko uchopitelného. Květ ve chvíli jeho největšího rozpuku. Černou orchidej.

 

Dr. Octopus v těle Petera Parkera

Comics recenze

Znáte film Freaky Friday? Lindsay Lohan si zde vymění duši se svou mámou - takže máma je v roli puberťačky a Lindsay je v těle dospělé ženy. The Superior Spider-Man vypráví o něčem podobném. Otto Octavius je v těle Petera Parkera a Peter Parker… ten vlastně zemřel, ale figuruje zde jako duch a špatné Ottovo svědomí.

Goon 3: Samej průšvih

Comics novinky

Ve třetím díle cenami ověnčeného Goona spojili síly dva velikáni současného komiksu - Eric Powell a Mike Mignola. To neznamená nic jiného, než že se vtipný mafián setká se samotným Hellboyem. Proč a jak to celé dopadne, zjistí čtenáři, když si objednají další titul Comics Centra z edice Na přání.

Partneři