Ediční plán Comics Centra

Comics zajímavosti

Rok se s rokem sešel a nás čekalo další neformální setkání fanoušků v generálním štábu Nakladatelství Comics Centrum. Pojďme se podívat, na co všechno se můžeme v roce 2020 těšit!

Comics Centrum si za roky své existence vybudovalo renomé vydavatelství, které cílí hlavně na vyzrálejší čtenáře. Nejinak tomu bude i v nadcházejícím roce, což můžete posoudit sami:

V lednu je na nás přichystaný dotisk desáté knihy Hellboy: Paskřivec a jiné příběhy, dotisky prvních dvou knih ze série Zámek a klíč ( Vítejte v Lovecraftu, Hlavohrátky) a hlavně pokračování samostatné série s Abem Sapienem. Druhá kniha s názvem Abe Sapien: S ďáblem nejsou žerty obsahuje hned tři povídky, na kterých spolupracovali Mike Mignola a John Arcudi.

Únor je ve znamení milovníků osvalených bojovníků a sličných panen: Barbar Conan: Síně mrtvých a Barbar Conan: Darebáci v domě vyjdou spolu s dotiskem knihy Hellboy: Temnota vábí.

V březnu se můžeme těšit na pokračování úspěšných sérií: pátý Pochmurný kraj: Zatracenec a šestý Baltimore: Kult Rudého krále. U příležitosti premiéry nového filmu s  agentem 007 vydá Comics Centrum další knihu Jamese Bonda, tentokráte slavné James Bond: Žít a nechat zemřít.

Duben ovládne Mike Mignola! Můžeme se těšit na pokračování Ú. P. V. O.: Výstraha, navazující na osmý svazek. A s velkým nadšením mohu oznámit, že bude i Hellboy v Mexiku! Kniha rozšiřující povídku o Hellboyově návštěvě země tequilly a wrestlerů je cenným přírůstkem do každé sbírky! A krom toho nás čeká první překvapení, s jejímž odhalením Comics Centrum nikterak nespěchá...

Květen je jasný jako hvězda... Tedy Doktor Hvězda. Další k vedlejších knih série o Černé palici by měla vyjít v květnu, byť termín se může ještě změnit kvůli právním průtahům ze strany amerických licensorů. Ale nemalujme čerty na zeď a doufejme, že se vše obejde bez problémů. Novinkou je i kniha Frankenstein v podzemí, rozšiřující již tak obsáhlé Mignolaversum (toho ale stále není dost!). A těšme se i na tolik žádaný dotisk první knihy Grandville!

V červnu se připravte na Bestie Burdenské. Tak trochu strašidelné bajky o skupině psů (a jedné kočky), vyšetřujících paranormální jevy v městečku Burden, jsou sérií velice kladně hodnocenou v zahraničí. Snad se zalíbí i českému čtenáři. Také vyjde Conan: Nergalova paže, jež doplní zbytek příběhů vydaných u nás pouze v Kolosálním Conanovi. A když už je řeč o těch kolosálkách.... Můžeme se těšit na Kolosální Rising stars od J. M. Straczynského! Všechny tři knihy + doplňující povídky v novém překladu a limitkovém hávu. Jedná se o špalek, který bude mít přes tisíc stran, předobjednávky začnou v polovině dubna, kniha pak vyjde v červnu.

Červenec se opět nese ve znamení Hellboye, tentokrát se jedná o dotisk knihy Hellboy: Pravá ruka zkázy. A na scénu se vrací i masterpiece, který zde kdysi Comics Centrum představilo: Sin City franka Millera! Vyjdou tři knihy ( Drsný sbohem, Ženská, pro kterou bych vraždil a Velká tučná zabíjačka), možná s novými obálkami, což zatím ještě není zcela jasné.

Srpen je ve znamení oddechu a sbírání sil na zbytek roku.

Září nás překvapí opět Pochmurný kraj: Hájení, Baltimore: Prázdné hroby a novinkou je nádherně malovaný, surrealisticky snový komiks Moonshadow, popisující dospívání malého chlapce na pozadí zuřící galaktické války. Pro své krásné ilustrace vyjde kniha ve velkém formátu (jako např. Tomb Raider), ovšem bude se jednat o klasickou produkci bez nutnosti předobjednávky.

V říjnu se připravte na další velké dobrodružství Bestií Burdenských, jedenáctou knihu Ú. P. V. O.: Černá bohyně a druhou část Lemirovi Černé palice (což je ovšem podmíněno bezproblémovým vydáním knihy Doctor Star v květnu).

Listopad je tajemný - alespoň dle Comics Centra. Čeká nás druhé překvapení. Krom toho ale také Barbar Conan 1. Ano, je to vskutku číslo jedna, protože se jedná o Conana, který z vydavatelství Dark Horse přešel zpět pod křídla Marvelu. ještě vás můžu navnadit tím, že o scénář se postaral jason Aaron... Listopad bude zajímavý i další připravovanou knihou, kterou je komiksový prequel ke klasickému fantasy filmu Labyrint. Kniha s podtitulem Korunovace nás opět zavede za Králem skřítků a bojem za záchranu ztraceného děťátka. Tím ale novinky nekončí. V listopadu k nám zavítá i největší ničitelka všech krvesajů, slovutná Buffy. A o své místo na slunci bude bojovat i Xerxes z pera Franka Millera, jemuž bude sekundovat dotisk komisku 300: Bitva u Thermopyl.

V prosinci si přijdou na své všichni milovníci operních adaptací Philipa C. Russella. Vyjde u nás další jeho velké dramatické dílo, totiž pohádky Oscara Wildea. Za tuto práci získal Russell řadu ocenění. A na konci roku zákonitě nesmí chybět druhá kolosální kniha, kteoru nebude nic jeného než třetí Darkness!

Jak vidno, je toho víc než dost. I já jsem si našel své favority, i já už nyní tiše úpím a přemýšlím, jak se s tím vyrovná rodinný rozpočet. Nic naplat, takový je holt život bibliofilův. Díky za to!

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři