TWILIGHT IMPERIUM CZ

Hry novinky

Pokud někdy existovala nějaká deskoherní modla, svatý grál všech her, jistě to je  Twilight Imperium, vymazlené dítko vydavatelství FFG. A my všichni nyní máme možnost podpořit jeho vydání v češtině prostřednictvím společnosti Blackfire! A o co se jedná?

FFG letos uvedli již 4. edici své vlajkové lodi, hry se kterou v podstatě začínali před 20 lety, a která dala definici celému žánru 4X strategií. Základní sada obsahuje navíc i věci, které vyšly v rozšířeních pro předchozí verzi – a ještě vybrušuje již tak propracovaná pravidla. Jedná se skutečně o monstrózní hru pro 3-6 hráčů, jejíž herní doba se pohybuje od 4 do 8 hodin (!!!) a obsahující množství miniatur, 17 hratelných ras, každou s odlišným stylem a variabilní herní plán, takže žádná hra nikdy nebude stejná jako ta předchozí. Nejde nezmínit i propracovaný svět, podpořený příběhem vyprávějícím historii galaxie. Ještě pořád nejste dost navnadění? A co po následujících řádcích….

Podpořte hru na Startovači!

Planeta Mecatol Rex. Střed celého známého vesmíru a sídlo bývalé říše Lazax. Zjizveno plameny zrady, Rex je už jen přízrakem dávné slávy a po věky upadá v zapomnění, přesto zůstává předmětem úcty - a touhy - v galaxii plné konfliktu a nejistoty.

Pyšné město rozprostírající se na kontinentu bylo kdysi centrem civilizace. Dnes je Mecatol City sotva prázdnou schránkou své někdejší slávy. Špinavá silueta v toxickém Moři Zmaru, které pokrývá většinu planety.

Přesto se najdou tací, kteří nejsou odrazení všudypřítomným úpadkem a rozkladem. Winaaranští opatrovníci, kteří bydlí v ruinách, udržují to, co zbylo z bývalého hlavního města galaxie. A vyčkávají... až jedna z Velkých Ras vystoupí ze svého stínu a usedne na císařský trůn.

Ale která z galaktických ras by dokázala naplnit prázdnotu, kterou po sobě zanechala Lazax? Nárokovat si trůn je osudem, který byl předurčen mnohým, přesto hříchy minulosti slouží jako kruté varování těm, kteří by kráčeli ve stejných stopách...

Tak teď už snad nedokážete odolat ne?

Vydavatelství Blackfire se spolu s Deskofobií rozhodlo o pokus o vydání této herní pecky v češtině pomocí Startovače. Každý z nás tak má možnost tento ambiciózní projekt podpořit a podílet se tak na této jedinečné příležitosti! Cílem je vybrat 550 000 Kč, aby hra vyšla v lednu 2018, samozřejmostí je zvýhodněná cena oproti následnému prodeji v obchodech, ale hlavně možnost ukázat, že čeští hráči skutečně stojí o takto velké a nákladné hry.

Podpořit hru na Startovači!

Podívejte se na unboxing video Deskofobie!

Takže vážně, podpořte, šiřte, sdílejte! Tahle možnost se už nejspíš nebude nikdy opakovat

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři