Aura: Dar

Knihy recenze

Young adult fantasy je asi nejrozšířenějším subžánrem fantastické literatury. A je vcelku jedno, jestli chcete být upírem, hraničářem, nebo mladým čarodějem. Důležité u této literatury je sepjetí s hlavním hrdinou. Clara Benedikt mi naservírovala šestnáctiletou Hanku. V nové trilogii Aura. 

Nyxia

Knihy recenze

Údajně neočekávanější sci-fi letošního roku, sklízející bombastické ovace a hodnocení všude možně i nemožně. Ale znáte to, jak už to tak bývá – nejedná se jen o klasický marketingový tah?

Tisíciletý démon

Knihy recenze

Karolína Francová nám ve svém románu Ve stínu rudé věže ukázala vizi budoucnosti, ve které Česká republika jako jediná země na světě dokáže ovládat magii. Po originálním a čtivém kuse přichází druhý díl s názvem Tisíciletý démon. Tak s chutí do toho!

Ostrov

Knihy recenze

Severská krimi to už je známá, a u nás i hodně oblíbená, věc. Nakladatství Omega pod svou značkou Fobos ale přináší ze severu něco ještě mrazivějšího – dystopii Ostrov. A mrazit vás bude pořádně.

Železný půlměsíc

Knihy recenze

Rok 1663. Úkol zní jasně – turecké vojsko nesmí projít za žádnou cenu. V cestě mu stojí mnohem menší křesťanská uherská armáda a jak jinak i Báthory, kapitál Kornel Báthory.

Partneři