Mordie

Knihy recenze

Existují města, která jsou svým způsobem krásná: Budapešť, Londýn, Lisabon, Funchal. Mordie mezi ně rozhodně nepatří. Neustávající bušení mořských vln útočících na zeď. Vlhko pronikající do morku kostí. A všudypřítomné živé bahno. Vítejte ve světě Nathana Treevese.

Hrdinové umírají

Knihy recenze

Caine: nejnebezpečnější člověk, který kdy kráčel světem Arkhany. Od ledových vrcholků na severu, po žhavé písky jihu; tam všude znají muže, jemuž se neřekne jinak než Čepel Tyshalleova. Na Arkhnaně není nikdo, kdo by se Caineovi postavil a přežil. A zároveň nikdo, kdo by jen tušil, že Caine je obyčejný herec...

Pěšky na Aldebaran

Knihy recenze

Průzkum vesmíru je novodobou formou dobývání panenského světa. Pouze srdnatí příslušníci druhu Homo sapiens, muži a ženy bez bázně a hany, se můžou pyšnit právem vstoupit do vesmírné rakety a v zájmu lidstva objevovat nepoznané. Přesto se najdou chvíle, kdy veškerá odvaha je ta tam. A stačí k tomu nekonečná tma.

Střepy země

Knihy recenze

Nemusíte být nutně největší či nejsilnější, abyste porazily zdánlivě nepřemožitelného protivníka. Své o tom ví i David, který prakem skolil Goliáše. Zůstává pak otázka, jak se vypořádat se svým odkazem hrdiny, který ukončil válku. A zda se úhlavní nepřítel jednoho dne nevrátí.

Nejlepší čtení v roce 2022

Knihy zajímavosti

Není to nejaktuálnější seznam. Dokonce to není ani seznam toho nejlepšího, co v roce 2022 vyšlo. Přesto se jedná o můj výběr všech knih a komiksů, které jsem měl tu čest přečíst v loňském roce. Snad i vy zde najdete malou inspiraci. 

Partneři