K čemu jsou zbraně

Knihy recenze

Vpravdě filozofickým a jinotajným názvem se nám představuje třetí román ze série Kultura od skotského autora Iana M. Bankse. A vpravdě odlišný obsah od očekávání čtenářů se nám dostane, začteme-li se do příběhu nejlepšího stratéga a válečného mága, Cheradenina Zakalweho.

Prázdnota: Čas

Knihy recenze

Lidstvo nikdy nebylo rozpolcenější: Blíží se totiž okamžik zahájení velké Pouti do Prázdnoty. Čeká nás na druhé straně skutečně Nirvána? A lze vůbec Prázdnoty dosáhnout? Středobod trilogie Petera F. Hamiltona uvedl do chodu celou řadu událostí, z nichž ani jedna nevypadá pro lidstvo dvakrát příznivě!

Motory boha

Knihy recenze

Archeologie není jen vědou o sbírání hliněných střípků kdesi v poušti. Archeologie může být zajímavá. Ostatně to nám ukázal už Indiana Jones. O tom, že archeologie na mimozemských planetách je ještě zajímavější než boj s nácky, o tom nás přesvědčí Jack McDevitt.

Prázdnota: Sny

Knihy recenze

Peter F. Hamilton se u nás natrvalo usadil díky dvé rozmáchlé space opeře o Společenství. Lidé versus agresivní mimozemský druh. Jak dopadla válka s Horou Jitřního Světla již víme. Jak ale vypadá vývoj lidské civilizace poté? Od toho je zde trilogie Prázdnota.

 

Silikonový ostrov

Knihy recenze

Peklo může mít spoustu podob. Je jedno, jestli ho vnímáte jako Alighieriho zevrubný popis konce všech hříšníků, či filozoficky po vzoru Sartra. Pro sběrače a třídiče odpadu na Silikonovém ostrově je však peklo všudypřítomné, hmatatelné. S příchodem potencionálního investora je ale ve vzduchu cítit změna. A napětí...

Partneři