Ve stínu rudé věže

Knihy recenze

O Liberci se říká, že tam buď prší nebo jdete do kopce. Toto severočeské město má tak silný Genius loci, na který jen tak nenarazíte. Ještě aby ne, když tam dřímá magický pramen!

Světy za obzorem

Knihy recenze

Jak by vypadal svět, ve kterém můžete cítít to samé co zvířata? Lze noirovou detektivku zasadit do prostředí umírající kolonie na pusté planetě? A jak asi vnímá své okolí kosmická loď řízená lidským mozkem? Tyto a mnohé další otázky si kladla i Julie Nováková a nabízí nám své verze odpovědí. Poznejte její Světy za obzorem.

Oheň probuzení

Knihy recenze

Anthony Ryan je autor, který si u nás velmi lehce vydobil renomé díky skvělé trilogii Stín krkavce. Nyní se vrací, byť tentokrát opustíme Věc  Víry a pustíme se do křížku s draky a mágy. Pardon, s draggy a krvožehnanými. To vše na pozadí Velké průmyslové revoluce.

Zima v Thonnierice

Knihy recenze

Když se autor opět vrací do svého světa dalším románem, může se snad člověk netěšit?

Zapomenutelní z Meluhy

Knihy recenze

Indie, 1900 let př. n. l. Hodní, mírumilovní a pokročilí Súrjavanšové mají trable se zlotřilými a prohnilými Čandravanši. Už jen aby přišel Spasitel a nastolil Nový světový řád. Tím vyvoleným není nikdo menší než Šiva. Ou jé! A jak vám osm vychvalujících kritik na hřbetu knihy kříčí do očí, je to super jízda!

Partneři