Co chystá Albi?

Hry novinky

O víkendu proběhl tradiční Albi Game Day netradiční streamovací formou. Pokud chcete vědět, co všechno si pro nás vydavatelství připravila na zbytek roku 2020 a část roku 2021, tak tady je souhrn.

Koronavirová krize nás zasáhal všechny a bohužel mnoho velkých akcí bylo zrušeno. Albi Game Day se už stal velmi příjemnou a úspěšnou tradicí, která sbírala stále větší počet hráčů, a letošek neměl být jiný. Bohužel ale osud tomu chtěl jinak, a tak jsme si mohli vychutnat celý den jen online formou. I tak to ale byla příjemná akce, a kdo se aspoň na chvíli připojil, určitě se dozvěděl mnoho novinek a zajímavostí. Nejvíc ale asi všechny zajímají deskoherní plány vydavatelství do dohledné budoucnosti. Takže pojďme postupně, rozhodně toho není vůbec málo.

 

GLOOMHAVEN: ZAPOMENUTÉ KRUHY (1-4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Rozšíření ke strategické hře Gloomhaven přinášející 20 nových scénářů navazujících na vyvrcholení příběhu základní hry, novou hratelnou postavu, nové typy nepřátel a bossů, nové předměty a události. Zapomenuté kruhy vyjdou v létě 2020 za DMOC 1099 Kč.

 

TAINTED GRAIL: PÁD AVALONU (1-4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Tainted Grail je příběhově bohatá kooperativní hra o přežívání a průzkumu, zasazená do světa temné fantasy, ve kterém se mísí artušovské legendy a keltský folklór. Hráči hrají spolu proti hře, střetávají se s protivníky, navštěvují různé lokace, získávají a spotřebovávají suroviny, vylepšují vlastní dovednosti a prožívají příběh, jakému není ve světě deskových her rovno. Hra měla původně vyjít na Albi Game Day, kvůli zdržení ve výrobě v důsledku pandemie koronaviru je nyní vydání plánováno na přelom července a srpna 2020.

 

TROSEČNÍCI (3-12 hráčů; 20+ minut; 10+ let)

Trosečníci je párty hra, ve které spolupracujete až do té chvíle, kdy se vám spolupracovat nehodí. Ocitáte se v roli trosečníků na pustém ostrově, kteří se zoufale snaží zachránit, než přijde bouře, která celý ostrov smete. Abyste ale dokázali odplout, musíte postavit dostatečně velký vor a také zajistit dostatek jídla a vody. A když některá ze surovin dojde, někdo musí z kola ven. Nebo ne? Trosečníci vychází v červenci 2020.

 

KLUB DETEKTIVŮ (4-8 hráčů; 45+ minut; 8+ let)

Klub detektivů je krásně ilustrovaná rodinná hra, ve které uplatníte své deduktivní dovednosti. Cílem je totiž odhalit hráče, který na rozdíl od ostatních neobdržel od informátora kódové slovo, ale snaží se to zakrýt vykládáním správných karet. Klub detektivů vychází v červenci 2020.

 

TACO, KOČKA, KOZA, SÝR, PIZZA (2-8 hráčů; 10+ minut; 8+ let)

Bláznivá postřehová karetní hra, ve které se nesmíte nechat ukolébat nekonečnou mantrou taco, kočka, koza, sýr, pizza - jakmile totiž dojde ke shodě, musíte zareagovat! A co teprve, když dojde na narvala nebo gorilu? Taco, kočka, koza, sýr, pizza vychází v červenci 2020. Demo si hráči můžou vyzkoušet zdarma už teď, a to na této adrese: https://na.albi.cz/DemickaOdAlbi.

 

DIVOČINA (2-4 hráči; 30+ minut; 8+ let)

V původní české karetní hře Divočina se stanete šamanem v kraji, kde příroda bují a zvířectvo se prohání, kam oko dohlédne. Vaším úkolem bude zajistit pro svůj kmen dostatek síly a hojnosti tím, že přilákáte co nejvíce z podivných tvorů, kteří okolní krajinu obývají. Divočina v září 2020.

 

SEJMI JEDNOROŽCE! (3-6 hráčů; 40+ minut; 10+ let)

Karetní hra, ve které se snažíte ulovit co nejvíc záludných jednorožců - a zároveň naházet ostatním lovcům co nejvíc klacků pod nohy. Hráči se pokouší za pomoci pastí ulovit takové jednorožce, kteří jim pomohou k co největšímu bodovému zisku, aby uspěli, musí ale nastražit léčky na ostatní protihráče. Nebo použít staré dobré blafování. Sejmi jednorožce vychází na podzim 2020.

 

BALÍKÁŘI (1-4 hráčů; 30+ minut; 10+ let)

Balíkáři je rodinná flip & write, pick up & delivery hra na téma kurýrních služeb. Hráči plánují kurýrní trasy, rozváží a sbírají balíky a zároveň zajišťují třídění v centrálním depu. Ač je hra kompetitivní, hráči jsou motivováni k pomoci ostatním a zároveň musí na jejich pomoc spoléhat. Balíkáři vychází v říjnu 2020.

 

SIEGESTORM: MRAZIVÍ OBŘI (2 hráči; 30+ minut; 12+ let)

Rozšíření pro karetní hru Siegestorm, které přináší novou hratelnou frakci Mrazivých obrů. K dispozici by mělo být na podzim 2020.

 

MODRÁ KRÁVA (2-6 hráčů; 30+ minut; 8+ let)

Postřehová párty hra, ve které nic není jisté a slova nereflektují skutečnost. V zásadě je to jednoduché - stačí otočit kartu a říct, co na kartě je. Je tam modrá kráva? Ale co když modrá je ve skutečnosti zelená a kráva je ve skutečnosti pes? Ve hře Modrá kráva budete určovat nová pravidla, co je co - a zároveň se jimi budete muset řídit! Modrá kráva vychází v září 2020.

 

MARCO POLO II (2-4 hráči; 90+ minut; 12+ let)

Druhý díl oceňované strategické hry Marco Polo, která se stala před několika lety polskou hrou roku. Tentokrát budeme následovat slavného cestovatele Marca Pola na jeho cestě zpět do Evropy ve službách chána. Marco Polo II vychází v září.

 

BOSSIN‘ SPACE (1-4 hráči; 45+ minut; 10+ let)

Bossin’ Space je původní česká kooperativní hra, ve které společně jeden až pět hráčů pilotuje jedinou vesmírnou loď a snaží se přežít tváří v tvář nájezdům početných vesmírných vetřelců a jejich děsivého velitele - vesmírného bosse! Bossin‘ Space vyjde v říjnu 2020.

 

FROSTHAVEN (1-4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Následovník nejlepší hry světa Gloomhavenu. Nejúspěšnější desková hra všech dob na serveru Kickstarter, kde vybrala více než 300 milionů korun. V češtině vychází ve druhé polovině roku 2021

 

ETHERFIELDS (1-4 hráči; 120+ minut; 14+ let)

Etherfields je epická desková hra, ve které se ocitnete v říši snů. Budete muset spolupracovat, získávat nové karty, střetávat se s protivníky, řešit rébusy a najít svoji cestu podivuhodným světem plným nečekaných událostí. Etherfileds by se uvedení na trh mělo dočkat na Albi Game Day 2021. 

 

BANG! VLAKOVÁ LOUPEŽ (4-7 hráčů; 30+ minut; 8+ let)

Rozšíření pro populární karetní hru Bang!, které spoluvytvářeli čeští a slovenští herní autoři a čeští a slovenští hráči. Přináší také nový mechanismus vlaku. Původně oznámeno pod názvem Cesta na západ. Vyjít by mělo na podzim 2020.

 

BANG! DUEL – ODPADLÍCI (2-3 hráči; 30+ minut; 8+ let)

Rozšíření odpadlíci přináší do hry Bang! Duel třetí stranu, kromě práva a banditů, můžete nyní hrát i za odpadlíky, kteří mají svůj balíček, stejně jako ostatní frakce. Po přidání Odpadlíků k duelu máte tedy možnost hrát hru v různých kombinacích těchto tří stran, dokonce i všechny tři, tedy ve 3 hráčích. Rozšíření vychází na podzim.

 

BANG! Kostková hra – Nemrtví nebo živí? (3-8 hráčů; 15+ minut; 8+ let)

Rozšíření kostkové verze hry Bang! přináší několik modulů, které zpestří kostkovou hru. Tyto moduly je možné hrát samostatně, ale také dohromady. K dispozici by mělo být na podzim.

 

ÚNIKOVKA: PROKLETÍ SFINGY a ÚNIKOVKA: ALCATRAZ (1-6 hráčů; 60+ minut, 10+ let)

Dva nové přírůstky do populární série karetních her na motivy únikových místností. S první se podíváme do Egypta a s druhou do neblaze proslavené sanfranciské věznice. Prokletí sfingy by mělo vyjít v červenci, Alcatraz poté na podzim.

 

DETEKTIVKY DO KAPSY (1-6 hráčů; 45+ minut; 10+ let)

 Série detektivních her, kde máte za úkol přijít na kloub zločinu pečlivou prací s informacemi. První dva případy - Vražda na univerzitě a Pád z okna, vychází už v červenci. 

 

MYRIORAMA HLUBOKÉ LESY a MYRIORAMA TAJEMNÉ SÍDLO (2+ hráčů, 10+ minut; 8+ let)

20 obrázkových karet s dechberoucími ilustracemi nabízí téměř nekonečně mnoho možností, jak je propojit. Ať už jednu ke druhé přiložíte z jedné nebo druhé strany, magicky se spojí v jednotlivých bodech a vytvoří tak souvislou scenérii, díky které vznikne příležitost k neomezenému vymýšlení příběhů. Sestavte souvislé panorama a cestujte kouzelnou krajinou. Každý další tah představuje nové dobrodružství! Hry Myriorama by měly být k dispozici v červnu.

 

Ufff. Není toho zrovna málo, co? Na co se těšíte nejvíc vy? A dohráli jste už svůj Gloomhaven?

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři