Co nového MindOKu?

Hry novinky

Rok 2018 je v plném proudu a česká literární, komiksová, ale i herní nakladatelství postupně představují (případě již vydávají) své novinky. Rozhodně je se na co těšit, což nám dneska představí známe vydavatelství MindOK.

První pololetí je z pohledu MindOKu opravdu plodné a chystá se mnoho zajímavých kusů pro všechny možné věkové skupiny i náročnosti hráčů.

 

Azul

Krásná abstraktní hra pro 2-4 hráče od 8 let, jejíž recenzi pro vás již připravujeme (a která si nevedla rozhodně špatně). Za její kvality hovoří i velký zájem na poslední výstavě v Essenu i takřka raketový nástup na známém serveru Boardgamegeek, kde se hra dostala na první místo v kategorii jak her rodinných, tak abstraktních. Hráči se v roli obkladačských mistrů snaží získat co nejvíce bodů obkládáním stěny královského paláce dlaždicemi azujelos. Hra má sice trochu vyšší cenovku, ale to je vykompenzováno jak hratelností, tak i kvalitním zpracováním. Hra je již dostupná a určitě stojí za vyzkoušení.

Více tady!

 

Memoarrr!

Karetní rodinná hra pro 2-4, kde se snažíte najít (a zapamatovat) cestu za pokladem v průběhu postupných kol. Různé karty zvířat mají na hru zvláštní vliv a vy je tak musíte umně využívat při vaší cestě k vítězství.

Více tady!

 

Queendomino

Větší a podle všeho promakanější verze oblíbeného Kingdomina (naše recenze tady) pro 2-4 hráče, kde budete opět skládat svoje království z dominových dílků, ale nově můžete stavět budovy, získávat peníze v průběhu hry, obluzovat královnu nebo utíkat před drakem. Obě hry se dají i zkombinovat a hrát 7x7 polí nebo až v osmi hráčích. Pro někoho se může hra jevit zbytečná, ale podle všeho je opak pravdou a pokud jste se bavili u Kingdomina, je to hra přímo pro vás.

Více tady!

 

Kingdomino: Čas obrů (zatím neoficiálně)

A u Kingdomina ještě zůstaneme, protože vyjde rozšíření Age of Giants (čas obrů), které do hry přináší nové zajímavé prvky a mění hratelnost. Samozřejmě ho lze hrát i s Queendominem. Na hráče čekají nové úkoly a výzvy a díky obrům i větší míra interakce (protože pokud mi na původní hře něco vadí, je to ta hra na vlastním písečku trochu).

Více tady!

 

Bystroočko

Postřehová hra pro 2-6, která vypadá spíše pro rodinné hraní. Hráči se snaží mít co nejlepší postřeh a najít stejné symboly na deskách dřív než soupeři.

Více tady!

 

Pandemic: Stav ohrožení

Závěrečné rozšíření pro populární hru. Nejen nové nemoci, ale i přenášení nemocí ze zvířat na lidi. Tedy nové výzvy a nutnost nových postupů řešení.

Více tady!

 

Příběhy pirátů

Opět jedna z novinek veletrhu v Essenu. Hrací plán je představován modelem pirátské lodi, kdy se hráči kooperativně snaží plnit úkoly dané scénářem. Vše probíhá za pomoci přesýpacích hodin v reálném čase a vy se tak musíte rychle rozhodovat a konat. Rozhodně zajímavý prvek.

Více tady!

 

Takže tohle jsou zatím ohlášené novinky, ale rozhodně to nebude pro letošek všechno, vyberete si?

 

Více o hrách se můžete dozvědět i řpímo na stránkách MindOKu!

 

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři