Novinky v Cechu Hráčů!

Hry novinky

Po půl roce se vracíme do Českých Budějovic k Cechu hráčů - co nového se událo a jak pokračují plány se dozvíte pěkném rozhovoru.

Vítejte u dalšího z rozhovorů a stále ještě novém eshopu Cech hráčů!

 

Zdravím Pavle Petře! a jsem moc rád, že jste na nás udělal. Jeden rozhovor jsme tu už měli na vašem začátku, ale co je u vás nového po pár měsících?

Zdravím do redakce Gakecave! Předem bych Vám moc rád poděkoval, že mi zde dáváte takový prostor. 

Ohledně novinek v pracovním životě, začali jsme spolupracovat s deskoherním klubem Kraken, který najdete ve Vodňanech, poté s deskoherním klubem ve Strakonicích a s herním spolkem Mighty Eagles, který působí na VŠTE v Českých Budějovicích. 

Co se týče soukromého života, tak čekáme prcka. Takže tím celá naše rodina teď žije. :) 

 

Obchod máte otevřený již delší dobu, jak hodnotíte prvních pár měsíců? Je něco, co byste zpětně udělali jinak?

Prvních pár měsíců hodnotím velmi pozitivně. Poznal jsem mnoho zajímavých lidí, kteří mají stejné nebo podobné zájmy jako já. 

Určitě bych pár věcí udělal jinak, ale jsou to spíše technické věci, co se e-shopu týče.  Jelikož jsem si e-shop tvořil zcela sám, musel jsem si na vše přijít. To mě stálo čas, který mi nyní tak moc chybí. 

 

Jak těžké je prorazit na trhu s úplně novou značkou?

Musím se přiznat, že je to poměrně náročné, konkurence je opravdu silná. Člověk se musí obrnit trpělivostí a hlavně sundat růžové brýle, které jsem měl i já osobně. Hlavní je ale se nevzdávat a jít si za svým cílem. 

 

Vaše nabídka se neustále rozšiřuje, nedávno třeba o barvy a další modelářské věci. Co vy, barvíte? A bude se nabídka tímhle směrem rozšiřovat třeba do Warhammeru?

Já osobně barvím pouze jako hobby a jen když mám opravdu čas. Toho bohužel poslední dobou moc není. Ohledně modelářských věcí, určitě sortiment budeme rozšiřovat například o barvy pro airbrush a kompresory. 

Co se týče Warhammeru zatím bohužel ne, není úplně snadné navázat s nimi spolupráci. 

Abych ale neodradil Wargames hráče ozvala se nám jedna z firem. Zatím je vše v procesu jednání, při příštím rozhovoru určitě prozradím více. 

 

Aktuálně máte v nabídce, tedy kromě Pokémonů, jen hry českých vydavatelů. Chcete to takhle nechat nebo už přemýšlíte i nad spolupracemi se zahraničím?

Určitě to takhle nechat nechci. Dle plánů, které jsem si stanovil do konce roku 2024, bych byl velmi rád, kdybychom do našeho sortimentu zařadili i zahraniční vydavatele. Aktuálně však dáváme přednost českých společnostem. 

Co z novinek, co se nyní chystá, byste doporučil našim čtenářům a na co se nejvíc těšíte vy osobně?

Pokud někdo aktivně sleduje herní scénu, tak ví, že těch her co na nás vydavatelé chrlí, je opravdu mnoho. Je tedy těžké doporučit jen jednu. Za mě ale mohu doporučit Válku o prsten: Karetní hru, Papírové doupě: Nová dobrodružství nebo Kronika zločinu: 2400.

Já osobně se v tomto roce nejvíce těším na Zaklínače: Starý svět. Jsem velkým fanouškem tohoto úžasného světa. 

 

Jak se vám líbí současný docela velký trend velkých a rozsáhlých deskovek? A co říkáte na probíhající kampaň Elder Scrolls na Gamefoundu?

Jedním slovem úžasné, miluju kampaňové mega projekty. Myslím si, že jsem cílová skupina a náležitě si to užívám.

Foxům držím pěsti, aby kampaň proběhla co nejlépe. Věřím, že hra bude skvělá! 

Váš web a instagram je plný kratších či menších článků, často i s pěkným příběhem – neuvažoval jste o vlastní deskovce nebo gamebooku?

Děkuji, snažím se, aby příběhy byly poutavé a čtenáře zaujaly. Přiznám se, že jsem nad tím uvažoval. V hlavě mám několik nápadů na deskovou hru nebo i gamebook. Prozatím dám přednost knize, kterou mám již rozepsanou a pokud se mi jí podaří dokončit, mohlo by se na ní navázat deskovou hrou nebo i gamebookem. 

Pokud Vás zajímá čeho se kniha týká, stačí se podívat na povídku Posel Smrti, ten volně navazuje na příběh knihy. 

 

Minule jste zmiňoval kamenný obchod s hernou, jak v tomhle směru pokračují plány?

Plány jsou stále jen na papíře. Najít prostor není tak snadné, jak se může zdát. Jsem  ale trpělivý člověk. A věřím, že dříve nebo později se nějaký prostor najde. 

 

A poslední, taková tradiční otázka, co se chystá v nejbližší budoucnosti?

Máme rozdělaných několik projektů, o kterých ještě nechci moc mluvit, protože je ještě nemám na 100% potvrzené. Ale nakousl jsem zde napřiklad Wargaming, poté další příběhy z Cechu hráčů, které jsem poměrně upozadil. Také probíhá jednání s jedním festivalem, kde bychom mohli mít stánek. Jak říkám je toho spousta a určitě se nenudíme. Veškeré novinky poté naleznete na našem Instagramu nebo Facebooku. 

 

P.S.: Kdyby mě někdo chtěl osobně potkat od 11. – 14. 5. budu u Kubrta v Počátkách.

 

Moc Vám děkuji :)

 

Cech hráčů a jeho nabídka zde!

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři