6. ročník festivalu hororu Bloody Xmas

Hry ostatní

Už šestý ročník festivalu hororu a krve se blíží a my Vás na něj srdečně zveme. Hlavním letošním tématem je desáté výročí nejlepšího českého filmu Choking Hazard!

 

Václav Pravda

Festival hororu Bloody Xmas s novými třemi tématy proběhne 14. - 17. 11. v Chotěboři v rekonstruovaných sálech hotelu Fantazie. Láká na dvě programové linie - přednáškovou a filmovou plus na velkou hernu videoher a deskových her.

Témata přednáškové linie:

1.      10. výročí uvedení Choking Hazard do kin připomene režisér Marek Dobeš (viz medailonek níže) a kapela Green Monster, která nahrála jednu z písní filmu. Green Monster zahraje na koncertu spolu s dalšími kapelami, koncert je přístupný i samostatně.

2.      Slovenský horor budou reprezentovat režisér a herec Jaroslav Mottl (viz medailonek níže) a tvůrci letošního filmu Socialistický Zombi Mord.

3.      K hororu na pomezí fikce proběhne několik přednášek, představí se etnolog a folklorista Petr Janeček (viz medailonek níže), ve filmové části programu se účastníci dočkají i řady projekcí.

Jediný opravdový hororový festival v ČR přináší opět bohatý program a zajímavé hosty, stejně jako v minulých letech, kdy přivítal například režiséra a producenta Lloyda Kaufman z filmového studia Troma, oblíbeného klasika Juraje Herze (např. Spalovač mrtvol, Panna a netvor či Upír z Feratu), Petra Jákla ml. (režisér filmu Kajínek) nebo několikanásobného držitele Českého lva za kameru - kameramana Jaroslava Brabce, rovněž režiséra filmu Krvavý román.

Letošní hosté Bloody Xmas:

Marek Dobeš

Vystudoval UK - filmovou kritiku. Pracoval pro časopisy Cinema, Premiere, Kinorevue a pro TV magazín Kinobox. Spolupracoval s MFF v K. Varech a Febiofestem. Jako producent, režisér a scenárista pracoval s ČT (Byl jsem mladistvým intelektuálem, seriál Místo nahoře), Novou, Warner Bros, Bontonfilmem (Choking Hazard). Napsal scénář k filmu Kajínek. Pracuje jak kreativní ředitel agentury Alfedus.

Petr Janeček

Český etnolog a folklorista, odborník na městské legendy a lidový horor. Napsal knihu Černá sanitka, podle které byl natočen stejnojmenný televizní seriál.

Tomáš Baldýnský

Filmový publicista, scénárista a jeden z průkopníků extrémně černého humoru na českém internetu. Od roku 2003 byl jednou z ústředních postav rozhlasového pořadu Odvážné palce o filmových premiérách, v letech 2006 - 2008 byl předsedou Rady Fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Od roku 2012 působí jako kreativní producent Filmového centra České televize. Světu hororu vzdal poctu dvakrát - to když se mihl ve filmech Byl jsem mladistvým intelektuálem a Choking Hazard režiséra Marka Dobeše. Na festivalu Bloody Xmas usedne v porotě, která vyhodnotí soutěž neprofesionálních a studentských filmových hororů.

Jaroslav Mottl

Slovenský herec, režisér, producent a majitel divadla Maska. Televizní diváci ho znají především z rolí chuligánů, kriminálníků, agresorů a také z mnoha slovenských seriálů a telenovel. Pozornost fanoušků hororu upoutal až v roce 2013, kdy napsal, natočil, produkoval a do kin vypustil svůj vlastní film - horor Attonitas, který uvede na letošním Bloody Xmas v tématu Slovenský horor / Na hranici fikce.

Vybrané filmy ovládnou další sál, loni se například osvědčily projekce starých hororových filmů z VHS, ale účastníci uvidí i novější filmy. Po celou dobu bude k dispozici výstava hororových obrazů a velká herna desítek videoherních konzolí a počítačů, deskových a karetních her s turnaji o ceny.

Bližší informace o programu, hostech, ubytování a místě konání najdete na webu festivalu www.bloodyxmas.cz.

 

Festival pořádá společnost Alfedus, ve spolupráci s neziskovým občanským sdružením SFK Avalon.

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři