Assassin´s Rise up!

Hry ostatní

Fandovských filmů je požehnaně. Zvláště dnes, když každý má mobil s možností nahrávání videí a nějaký ten prográmek na úpravy se taky vždycky najde. Vzácností nicméně zůstávají fandovské filmy, natočené na profesionální úrovni. V rámci Pragoffestu mohli návštěvnící jeden takový vidět. Asasíni, Rise up!

Herní série Assassin´s creed má miliony fanoušků. Odvěký boj mezi asasíny a templáři odehrávající se napříč dějinami nám představila firma Ubisoft již v roce 2007. Zatím poslední díl série s podtitulem Syndicate a pořadovým číslem 9 se odehrává ve viktoriánské Anglii a právě jemu je zasvěcen krátký film Rise up! 

Za odvážným projektem je nový filmařský tým Purple Stonehenge, který se právě snímkem Rise up! představuje. V bezmála tříapůl minutovém videu se nám představí i hlavní protagonisté hry Assassin´s creed: Syndicate; dvojčata Jacob a Evie Fryeovi. Rise up! je podle slov produkčního Martina Matějky jakýmsi fanouškovským trailerem a jako takový působí bezesporu velmi dobře. Na celém videu je vidět velký kus odvedené práce a spousta času stráveného nad přemýšlením o kompozici. Díky tomu vypadají akční scény opravdu akčně a spolu se zvukovým doprovodem posouvají film na vyšší úroveň.

Samozřejmě i zde se najdou drobné nesrovnalosti, jako např. dodávka zaparkovaná v pozadí nebo členové gangu Rooks nosící tenisky. Ale jelikož se jedná o počin tvořený čistě s láskou k dané herní sérii a bez nároku na jakýkoli honorář, lze vše přehlédnout.

 Ve filmu si zahráli členové skupiny Assassin´s creed cosplay - Czech brotherhood a o akční pasáže se postarala parkourová skupina Divernity. Na projektu Rise up! pracoval tým třiceti lidí po dobu čtvrt roku. A my bysme měli jejich tvorbu ocenit. Osobně jsem velmi zvědavý, s čím přijde studio Purple Stonehenge příště.

 SHLÉDNOUT ZDE

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři