Far Cry 4 - Kryat edice + první dojmy

Hry zajímavosti

Před pár dny vyšel velice očekávaný čtvrtý díl série Far Cry. Pojďme si v rychlosti něco málo říct o sběratelské edici a o prvních dojmech.

Far Cry 3 bylo veliké překvapení roku 2012. Po legendární jedničce, obecně nepříliš vřele přijaté dvojce jsme se měli opět vrátit na tropický ostrov, tentokrát bez prvků sci-fi. A ačkoli tropický ostrov působil už trochu okoukaně, hratelnost byla dovedena téměř k dokonalosti a v kombinaci s povedeným příběhem a impozantními záporáky se jednalo o herní zážitek roku. Dojem hraní leckomu ale zkazil fakt, že většinu cutscén a zajímavých momentů znal již z promo videí. Dotyční se poučili a letos se spoustu lidí jakýmkoli informací o FC4 vyhýbalo obloukem.

Včetně mě. Pořídil jsem si pořídil Kryat Edition, která v sobě obsahuje hned několik serepetiček, na které se dá s nadšením koukat. Hlavní domimantou je soška hlavního záporáka. Dále tu je mapa, plakát a deník, který tentokrát neobsahuje užitečné informace, jako tomu bylo u Insane Edition třetího dílu, ale má v sobě prázdné stránky, do kterých si můžete zapsat cokoli je potřeba. A nakonec je součástí samozřejmě i nějaké to DLC, to vše zabaleno do krásné a hlavně velké krabici. A abych nezapomněl, jsou tam 3 DVD se hrou. Ano, 3 DVD. Ubisoft totiž bojkotuje Steam, takže je potřeba hru nainstalovat s fyzických placek a registrovat na UPLAY, přičemž to se u mě neobešlo bez potíží a některé funkce mi jsou odepřeny. Plus se hned začal stahovat gigový patch.

Do hry jsem se tedy vrhl po hlavě, abych vzápětí zjistil, že můj obstarožní stroj nerozjede tyhle grafické orgie na lepší, než nejnižší detaily. Nevadí, i tak hra vypadá k světu, jen jsem holt ochuzen o opičí chlupy a veškeré grafické detaily. Takže uvedené doporučené požadavky skutečně nelhaly. Úvod je stejný jak ve FC3, prezentace záporáka, úprk před nepřáteli a následné seznámení s partou "těch dobrých" a otevřená mapa, která vás pustí kamkoli.

Zatím mohu poskytnout skutečně jen první dojmy. Menu je hodně konzolové, ale dá se na něj zvyknout. Zvuky a další aspekty hry jsou skutečně totožné s trojkou, což platí i o základní prvcích. Úvodní akce je impozantní, ale přeci jen trochu okoukaná a velkých novinek jsme se nedočkali ani u akce. Největším rozdílem je tak grafika, která je opět o kousek dál a možnost osedlat slova.

Tak či tak to ale vypadá, že gameplay bude totožný a to je jedině dobře. Takže hurá do Kyratu, zase jednou svrhnout vládu šíleného diktátora!

HRA JE U NÁS DOSTUPNÁ S ČESKÝMI TITULKY!

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři