Hra o trůny pro všechny

Hry zajímavosti

Chcete si zahrát o trůny v teple a bezpečí svého obýváku? Přinášíme vám krátký přehled deskových a karetních her, které u nás na motivy známé knižní série a seriálu vydává Blackfire – připraveni?

Znáte Hru o trůny? No jasně, zbytečná otázka! Asi nikoho neminulo už takřka šílenství a hype, který kolem tohoto fenoménu propukl. Knihy, seriál, spekulace a tisíce doplňkových předmětů ve všech možných oblastech – skleničky s logem? Oblečení? Kuchyňské vybavení? Povlečení?  No a samozřejmě i množství deskových a karetních her, které u nás pod licencí FFG vydává již nějakou dobu Blackfire. Díky tomuto vydavatelství si můžete zopakovat všechny možné bitvy a intriky, ale i si vymyslet a zrealizovat úplně nezávisle své dobrodružství a příběhy ze Západozemí! A co že máte na výběr?

 

Hra o trůny -  Pobočník krále

Rychlá karetní hra pro 2-4 hráče od 14 let, kdy se jednotlivý hráči postupně snaží pomocí Varyse získat větší vliv mocných rodů napříč Královým přístavištěm, aby právě jejich zástupce byl zvolen novým poučníkem krále. Jedná se o rychlý filler, který si bere ze Hry o trůny pouze téma, ale přes svou rychlost překvapí i množstvím možného taktizování a vymýšlení. Za pozornost rozhodně stojí cartoon styl grafiky, už jen proto, že je to jediná hra kde jí FFG využívá.Geek Cave rozhodně doporučuje vyzkoušet!

Podívejte se na stránky Blackfire!

P.S. Recenzi si můžete přečíst zde!

 

Hra o trůny – Železný trůn

Zde už se dostáváme o kousek dál, místo „pouhého“ pobočníka se snažíte rovnou získat pro svůj rod samotný Železný trůn a ovládnout tak Sedm království. 3-6 hráčů ve věku od 14 let se snaží všemi možnými prostředky porazit protihráče a získat tak vytoužené vítězství. Hra principiálně vychází ze známého Cosmic Encounter, ale zavedené mění k motivům Hry o trůny. Na kartách ve hře jsou pak ilustrace, respektive fotky, postav převzaté přímo ze seriálu.

Podívejte se na stránky Blackfire!

 

Hra o trůny  - Intriky Západozemí

Třetí a poslední z menších her využívajících slavnou licenci. Jak jinak, pomocí intrik (tedy postupného vykládání karet) se snažíte přechytračit vaše soupeře a získat tak nadvládu a samozřejmě i královský stolec v podobě Železného trůnu. Jen doplňme, že hra je určena pro 2-6 hráčů od 8 let.

Podívejte se na stránky Blackfire!

 

Hra o trůny

Jednoduchý název, epická hra – takhle jednoduše se dá toto dílo ze stáje FFG popsat. V této hře, určené 3-6 hráčům od 14 let, na vás čeká velká mapa Sedmi království, na které hráči soupeří o vliv a nadvládu pomocí intrik a armád v roli největších rodů západozemí – hrdých Starků, proradných Lannisterů, rozhádaných Baratheonů, větrem ošlehaných Greyjoyů, bohatých Tyrellů a písečných Martellů. V průběhu deseti kol se hráči snaží získat pro svůj rod co největší vliv a ovládnout co největší území. Samozřejmě na vás čekají všechny oblíbené postavy ságy – Rob Stark, Jaime Lannister, Oberyn Martell nebo nyní velmi populární Olenna Tyrell. Bonusem v podobě českého vydání je pak obsah, kdy hra je již spojena se zvlášť vydanými rozšířeními.

Podívejte se na stránky Blackfire!

P.S. Určitě se mrkněte na zatrolené hry, kde můžete vidět fotky z epické bitvy, uspořádané českými fanoušky s deseti rody na, doslova a do písmene, megamapě a se speciálně vytvořenými a vybranými komponenty!

 

Hra o trůny – Karetní hra 2. edice

A to největší na závěr. Blackfire nám už dva roky (od úplného začátku) přináší v české lokalizaci karetní verzi Hry o trůny. Jedná se o LCG – tedy pravidelně vycházející rozšíření, kdy však oproti například magicům vždy předem přesně víte, co kupujete a pokud zrovna nehrajete na turnajové úrovni, nemusíte tak kupovat vše. Hra se dá hrát několika způsoby, buď jako souboj dvou hráčů, kdy si každý připraví předem svůj balíček podle daných pravidel, ve více hráčích, kdy podle nalosovaných rolí hráči bojují proti sobě, ale i jako draft (ten však existuje primárně pouze v originálním anglickém vydání a u nás se dá sehnat pouze v některých specializovaných herních obchodech). Je určitě vhodné dodat, že základní hra vám vystačí na domácí hraní nebo vyzkoušení, ale na cokoliv dalšího a pokud budete chtít vymýšlet a zkoušet nové strategie, budete nutně potřebovat některé z mnoha rozšíření, které zatím vyšly.

Podívejte se na stránky Blackfire!

 

Osobně se mi nejvíc líbí karetní verze, ale je to samozřejmě o vkusu – a co vy, kterou vyzkoušíte?

 

Fotky:

1.-2. Hra o trůny desková hra

3. Hra o trůny Intriky Západozemí

4.-5. Hra o trůny Karetní hra

6.-7. Hra o trůny Pobočník krále

8. Hra o trůny Železný trůn

 

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Kam dál?

Hry recenze

Hra o trůny – Pobočník krále

Partneři