Berlín 3: Město světla

Comics recenze

Dlouhých 18 let. Přesně tak dlouho čekali američtí čtenáři na zakončení příběhu Berlínu a jeho obyvatel od Jasona Lutese. A nyní jsme se konce konečně dočkali. A konec to je ve všech ohledech hořkosladký. Vítejte ve Městě světla.

Machi Koro

Hry recenze

Vybudovat město během 30 minut? To snad zvládnou jen v Japonsku. A vy na vašem herním stole díky menší hře Machi Koro od MindoKu.

Berlín 2: Město kouře

Comics recenze

Život v Berlíně se pomalu vzpamatovává z prvomájových oslav komunistické strany, hlavní hrdinové řeší své osobní tragédie a historie pomalu spěje ke svému tragickému vyústění v nástupu nacistické strany k moci. Z Města kamene se stává Město kouře.

Aura: Dar

Knihy recenze

Young adult fantasy je asi nejrozšířenějším subžánrem fantastické literatury. A je vcelku jedno, jestli chcete být upírem, hraničářem, nebo mladým čarodějem. Důležité u této literatury je sepjetí s hlavním hrdinou. Clara Benedikt mi naservírovala šestnáctiletou Hanku. V nové trilogii Aura. 

Berlín 1: Město kamene

Comics recenze

Sociální drama obyčejných obyvatel na pozadí turbulentního období konce dvacátých let ve Výmarské republice. Přesně to je komiksová řada Berlín a její první díl Město kamene. A z některých paralel k současnosti vás bude mrazit.

Partneři