Kaiju v Tokiu

Hry recenze

Kdo z nás se alespoň na chvilku nechtěl stát Kaiju monstrem. Rozdupávat mrakodrapy, požírat vyděšené lidičky nebo jen tak demolovat velkoměstskou zástavbu. Vládce Tokia vám ale ukáže, že i mezi Kaiju monstry může vládnout rivalita. A králem může být jen jeden.

Vládce Tokia je rychlá a zábavná hra pro 2 – 6 hráčů. V roli obrovské příšery bojujete proti ostatním Kaiju a snažíte se být posledním přeživším ve hře, popř. být prvním kdo nasbírá 20 vítězných bodů. Hraje se pomocí akčních kostek a neustálého přebíhání monster mezi Tokiem a okolím. Příšera v Tokiu sbírá rychleji vítězné body, ale můžou na ní útočit všechny ostatní obludy. Nemluvě o zhoršené regeneraci.

 

Klasické herní kolo začíná hodem šesti akčními kostkami. Dle hozených symbolů můžete buď útočit na monstrum v Tokiu (nebo na všechny monstra v okolí), léčit si svoje zranění, sbírat vítězné body anebo hromadit energii. A k čemuže je ta energie dobrá? K mutaci! Jako správné Kaiju jste veliký a ošklivý až hanba. Ale abyste byl větší a ošklivější než ostatní, musíte se zdokonalovat. To probíhá díky nákupu akčních karet za body energie. Akční karty mají dva základní efekty – Stálý a dočasný. Stálý efekt zahrnuje např. schopnost kamuflovat se, dva ocasy nebo silnější krunýř. Dočasný efekt se po vyhodnocení odhodí – jedná se např. o bombardování Tokia, zničení rafinerie apod. Možností je spousta!

 

Vládci Tokia jsou rychlou hrou, která si mě získala díky své svižnosti i zábavnosti. Pravidla stačí v rychlosti pročíst a během pěti minut můžete začít kráglovat protivníky. Kresba je vtipná, stejně jako schopnosti, které můžete získat. Vládci Tokia jsou hrou, kterou si nejvíc užijete ve čtyřech hráčích, kdy se jeden potí v Tokiu a snaží se vydržet nápor zbylých příšer. Prostě další super hra, kterou si užijí všichni! :)

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři