Locke and key: The game

Hry recenze

Nedávno u nás vyšla třetí kniha komiksové klasiky Zámek a klíč. Pokud patříte mezi fanoušky hororového světa z pera Joe Hilla, je tu něco, co by se vám mohlo líbit. Možnost prožít vlastní dobrodružství na Klíčově. A to díky karetní hře s dosti neobvyklým herním systémem. Seznamte se s Locke and key: The game.

Příběh rodiny Zámkových snad ani netřeba blíže představovat (pokud tedy nemáte pocit, že se jedná o seriál Život na zámku. V tom případě jste trochu vedle...). IDW Publishing spolu s tvůrcem her Cryptozoic entertainment rozšířili universum Locke and key o rychlou, zábavnou a návykovou karetku pro 3 – 6 hráčů.

 

Locke and key: The game se dá krásně označit jako kompetetivně-kooperativní hra. V praxi to znamená, že i když spolupracujete s ostatními hráči na porážce Výzvy ohrožující vaší rodinu, vítězem může být pouze jeden hráč. Ač to zní trochu zmateně, princip je prostý. Hráči se hodnotou svých akčních karet snaží přečíslit Výzvu, jejíž nominální hodnota je výrazně vyšší. Když se vám podaří Výzvu porazit, získáváte za ní vítězné body podle toho, jakou měrou jste se zasloužili o výhru.

 

Když např. musíme porazit Výzvu o hodnotě 8, součet všech zahraných karet musí být vyšší než osm, přičemž každý hráč může zahrát až tři akční karty. Pokud tedy zahraju jednu akční kartu s hodnotou 4 a Vojta dvě akční karty, každou s hodnotou 4, porážíme Výzvu a Vojta navíc získává vítězné body, protože hodnota jeho "útoku" je vyšší. Já, jakožto druhý hráč, záskávám cenu útěchy, což bývá skórování nějaké akční karty, nebo klíč. A tady to začíná být zajímavější...

 

Během svého tahu se můžete rozhodnout mezi několika akcemi: táhnout akční kartu, snažit se porazit Výzvu, nebo utratit dvě akční karty za jeden klíč. Klíče přináší plno výhod, např. přebrání soupeřovy zahrané akční karty, přidání bodů pro boj proti Výzvám apod. Klíče v podstatě nahrávají těm, kteří chtějí tak trochu škodit ostatním. Ano, zlo je poraženo, ale jste to vy, kdo se bude díky klíčům radovat z vítězství :)

 

Hra Locke and key: The game vyšla v roce 2012, tedy v době, kdy byly vydány čtyři knihy komiksové série. Český hráč se nemusí bát prozrazení nějaké důležité skutečnosti, která se v českém vydání Zámku a klíče ještě neobjevila. Samotné zpracování je na velmi vysoké úrovni. K dispozici je 150 akčních karet, 19 karet Výzev a 15 karet krásně holograficky zpracovaných klíčů. K tomu malá papírová maketa Klíčova a firma Cryptozoic připravila i několik sběratelských karet klíčů, které jsou dnes již velmi těžko sehnatelné. Ale i bez nich vás čeká spousta zábavy.

 

 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři