Marvel Puzzle Quest

Hry recenze

Her na počítač nebo mobilní zařízení, které jsou variací na spojování stejných symbolů, barevných koulí nebo třeba i ovoce (souhrně se jim říká Match-3 games) je nespočet. Jen na Facebooku je těchto aplikací určitě stovky. Ale jedna franšíza se prosadila a okouzlila mě. Jde o Hry Puzzle Quest především pak o Free to Play Marvel Puzzle Quest!

 Puzzle Quest jako takový začal fantasy dobrodružstvím, které bylo vizuální podobou situováno do Mangya přineslo do spojovacích her naprosto nový prvek: Příběh. A aby toho nebylo málo tak přidali ještě prvky RPG mezi které mimo levelingu postavy patří například učení kouzel a trénování svých pomocníků a jízdních zvířat, ale také zlomek ze strategie, kdysi stavíte vlastní základnu a dobýváte hrady a města. Zkrátka a jednoduše Puzzle Quest se roku 2007 stal první opravdu seriózní hrou ve své kategorii. Hra se pak kromě druhého dílu posunula i do žánru sci-fi titulem Puzzle Quest: Galactrix, kde si hráči mohli užít novinky v podobě hexagonálního spojování a změn v gravitaci, která určovala kam se po spojení dílky posunou. Posledním titulem je pak z roku 2013 právě Marvel Puzzle Quest.

 

                Herní systém je jednoduchý. Jako hráč máte nějaký pool hrdinů, kteří jsou rozděleni podle hvězdiček ( 1 – 4 hvězdičky, které určují maximální level postavy i její vzácnost ve hře), každá postava má 2 – 4 schopnosti určité barvy. Během hry máte několik možností jak získat comicsové obálky postav, kdy každá obálka přidá jeden level do jedné ze schopností a tím zvýší i maximální úroveň postavy. Levelování postav probíhá pro hráče známou substancí Iso – 8 (společná látka pro Gaming Universe s číslem 12131 (poprvé se objevil ve FB hře MArvel Avengers alliance). Do bitvy si berete vždy tři hrdiny z vaší sbírky. Spojováním barev pak ubíráte životy nepřátelským hrdinům a také sbíráte energii pro využívání superschopností. První kdo přijde o všechny tři hrdiny, prohrál. Hrdinové se léčí lékárničkou nebo časem, free lékárniček je max pět a získáte jednu za půl hodiny, takže pokud chcete hrát vyloženě nonstop bude vás to asi stát peníze. Výborným prvkem hry je pak možnost sdružovat se do aliancí, kdy za každého aktivního hráče máte denní bonus Isa.

 

                Původně hra vystoupila pod názvem Marvel Puzzle Quest: Dark Reign a věnoval se tematicky právě tomuto comicsovému eventu. Postupem času se ale hra i hráčská komunita začala rozrůstat a tak studio D3 rozšířilo hru na kompletní Marvel timeline.

               

                Hra je rozdělená na dvě části: Player vs Environment (PvE) a Player vs Player (PvP). K tomuto rozdělení je třeba říct dvě věci: hra bezpodmínečně vyžaduje internetové připojení a Hru nebudete hrát nikdy proti reálnému hráči, ale vždy proti AI. Jaký je tedy rozdíl? PvE část má základní příběhovou linku, kde se hráč naučí herní systémy a získá pár základních hrdinů, plus pravidelné příběhové eventy které jsou časově omezené a představují nové charaktery a první možnost jak je získat bez finanční investice. PvP část je pak rozdělená na Bleskové eventy , které trvají jen hodinu a jsou dobrým prostorem na zkoušení týmů, kombinací s možností zato něco získat, druhé jsou pak pravidelné měsíční sezóny, kde v pravidelné sérii eventů bojujete proti ostatním hráčům a kumulujete sezónní skóre jak pro sebe tak pro svou alianci.

                 

                Hra není čistě Pay to win, ale velké finanční obnosy Vám přinesou určitou dočasnou výhodu, já ovšem dávám přednost čistě free variantě, která kompletováním mého poolu hrdinů nahrává mému sběratelskému koníčku. Hra může být také lehce návyková jeden můj kamarád( ahoj Zero;) ) musel dokonce hru přestat hrát, aby mu zbyl čas na život :D

 

                Z mé zkušenosti se jedná o nejlepší hru z kategorie match -3, nejlepší free hru z Marvel prostředí a velice příjemnou kratochvíli. Nevýhody pak vidím v tom, že se ještě nepodařilo vychytat všechny možnosti hackerů a také že nelze propojit Steam účet s mobilním účtem, takže buď hrát mobilně, nebo na dvou účtech to je už na Vás!

 

PS: Pokud budete mít zájem se k nám přidat nebojte se nám napsat do speciální Marvel Puzzle Quest fóra!

 

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři