Urban Rivals

Hry recenze

Karetní hry patří mezi nejoblíbenější hry vůbec a to v mnoha podobách ať už jde o karban, hazardní hraní či společenské deckbuilding, Living a Trading Card Games. Mnoho karetních her se dostalo I na obrazovky počítačů a tabletů a jednou z nich je i Free to play Trading Card Game Urban Rivals!

Hra pracuje s jednoduchým principem. Do hry získáte 4 náhodně vybrané karty z vašeho balíčku. Každá karta má Sílu, ztráty, Schopnost a Bonus, který se spouští v případě, že máte na ploše alespoň dvě karty ze stejného klanu. Postupně pak posíláte kartičky do duelů a do 4 kol musíte redukovat opponentových 12 životů na nulu, nebo mít na konci více životů než on. K boji slouží Pilulky/ Pillz, kterých máte na začátku také 12, vždy na začátku kola máte přehled o počtu Pillz soupeře, ale použitý počet těchto boostů je tajný.

Počet karet v balíčku je minimálně osm a podle formátů může být omezen počet hvězdiček. Hvězdičky určují „sílu” karty a mělo by platit, že 5* karta je mocnější (má větší součet Síla + Ztráty) než 2* karta. Když ovšem pětihvězdičkovou kartu získáte nově, tak je na úrovni jedna nebo dva a na vyšší level ji musíte vytrénovat pomocí zkušenostních bodů. Expy získáváte z každé hraní stejně jako herní peníze Clintz a Battle pointy, které zase levelují váš profil.

Díky faktu, že Urban Rivals funguje už od roku 2006 tak je množství karet ve hře opravdu vysoké a tím stoupá i variabilita balíčků. Samozřejmě platí že novější karty bývají v průměru silnější než karty starší, ale to se dá pochopit, protože to je jedno z opatření jak nezvýhodňovat jen dlouholeté veterány, ale dát šanci i nováčkům. Extrémně silné a drahé karty pak bývají na některých formátech omezeny, právě proto aby se podpořila vlastní invence ve stavění balíčků. 

Ačkoliv hra je free to play tak se zde samozřejmě setkáme s mikro transakcemi. Ve hře jsou dva typy měn Clintz a Credits a ačkoliv se oba dají získat hraním, tak jsou dostupné i za reálné peníze. Plně otevřené tržiště kusových karet se Vám navíc otevře až po prvním nákupu kreditů,  je to prevence proti multiúčtům, ale zároveň i důkaz toho, že to s hrou myslíte vážně 

Velkou zajímavostí nejen pro comicsové fandy je fakt, že některé sběratelské postavy jsou založené na na comicsových příbězích vydavatelství Soleil. Jde například o tituly Les Brumes D'Asceltis, Kookaburra nebo Zorn et Dirna. Pokud vím tak tyto comicsy existují bohužel jen ve francouzštině a kdyby měl někdo jinou informaci, dejte nám prosím vědět  Anglicky ovšem vycházejí už Comicsy, které rozvíjejí přímo herní příběh Clint City, takže alespoň o ty není běžný hráč či čtenář ochuzen. 

Urban Rivals je suma sumárum kvalitní, svižná a zábavná F2P hra, která od svých začátku udělala pořádný krok dopředu a určitě stojí za vyzkoušení. Hra je přístupná jak v prohlížeči, tak v aplikaci na mobilních zařízeních i na FB.

Oficiální Stránka URBAN RIVALS!

 

 

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři