Březen 2019

Comics novinky

S novinkami jsme tu sice chvíli nebyli, ale česká komiksová a knižní vydavatelství nelení a vydávají jednu knihu za druhou. A březen bude pořádně našlapaný!

Comics Centrum

Takže, hned ze začátku vás rozhodně nebudeme šetřit. Nejprve se ale vrátíme trochu zpátky. V posledním únorovém týdnu vyšla dvě dlouho očekávané knihy. Jedna už sice samostatně vyšla, ale druhá byla doposud pouze součástí jedné z kolosálek. Ano, mám na mysli Conana 0. Zrozen na bitevním poli a Conana 1: Dcera pána mrazu. Obě knihy v perfektním provedení a s překladem loni bohužel zesnulého Jana Kantůrka můžete koupit stále s tradiční slevou 40%. Aby toho ale nebylo málo, čeká nás ještě několik novinek. V první řadě pokračování skvělého hororového komiksu Baltimore s podtitulem Kostnice (5.3.), a ve stejný den též kniha Sherlock Frankenstein a Legie zla, jedna z odnoží série Černá palice, která kromě uzavřeného příběhu obsahuje i jeden ze sešitů hlavní příběhové linky. Na všechny, kdo mají rádi antropomorfní zvířátka Bryana Talbota čeká 19.3. ještě vydání závěrečného dílu série Grandville s názvem Force Majeure.

Hellboy slaví. Letos je tomu již 25 let uvedení tohohle rudého dítka Mika Mignoly na svět. A když slaví on, musí slavit i Comics Centrum samozřejmě. V první řadě vás koncem března čeká dotisk vyprodané knihy Hellboy 9: Divoký hon, který částečně sloužil jako inspirace nového filmu. Za druhé vyjde (opět) Hellboy 1: Sémě zkázy, ale tentokrát se speciální obálkou, dostupnou jen na den výročí. A aby toho nebylo málo a nikdo se necítil ochuzen, když už třeba všechno má doma v knihovně, jedna novinka – Hellboy: Půlnoční cirkus – jedná se sice o krátký pěíběh o pouhých 56 stranách, ale u nás zatím nikdy nevyšel, a to ani v rámci pekelných knižnic. Březen bude hodně žhavý co?

 

Crew

Ani Crew nezahálí a bombarduje nás novinkami (a to ještě pořád oznamuje ediční plán na rok 2019), takže pojďme popořadě:

- Strážci Galaxie 4: Prvotní hřích (5.3.) – oblíbená nesourodá partička se vrací

- Gantz 22 (5.3.) – jedna z nekonečných mang, o které asi nemá smysl nic moc říkat

- Requiem, Upíří rytíř 1: Vzkřísení (12.3.) – novinka v podobě velkého díla. Aneb když umřete v roce 1944 na východní frontě, ale místo klidu se dočkáte reinkarnace jako upír-rytíř

- Doctor Strange 3 (12.3.) – Doctor hledá magii

- Krysí Královny 2 (19.3.) – oblíbená partička ožralých (anti)hrdinek je zpět

- Assassins Creed: Vzpoura 2 (19.3.) – krize spojuje přátele i nepřátele

- Usagi Yojimbo 31: Pekelná malba (26.3.) – králičí samuraj opět v problémech

- Batman 3: Já jsem zkáza (26.3.) – Já jsem Gotham, Já jsem sebevražda… a teď i Zkáza? Tak co tentokrát předvede rebirthový Batman nového?

- Bojový anděl Alita 4: Dobytí Salemu – velkooká bojovnice se vrací a pomalu jdeme do finále

- Zaslíbená Země Nezemě 2 – děti přicházejí na pěst záhadám, ale pozor, aby se sami nelapily do pasti

 

BB art

Koncem února jsme se podívali do Berlína, užili si detektivního Batmana a v březnu nás čeká další přírůstek do rodiny rebirthových návratů hrdinů v knize GREEN ARROW 3: SMARAGDOVÝ PSANEC (13.3.) – na Olivera padá podezření ze série vražd, které má na svědomí tajemný lukostřelec. Dokáže náš hrdina najít vraha a zbavit se všech obvinění?

 

DiCKK

58 - Green Arrow/Green Lantern: Krušné cesty hrdinství – 13.3.

59 - Superman/Batman: Utrpení – 27.3.

 

NHM

67 – Namor – 8.3.

68 – Avengers Academy – 22.3.

 

Tak co říkáte, vybere si asi opravdu každý ne?

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři