Co přinese květen 2017?

Comics novinky

Rok nám letí jako voda a už to máme zase květen. Kromě toho že některé čeká maturita, těm starším se blíží zkoušky (jo no, už sháním výcucy), nás také čeká nemalá dávka komiksů, ale i beletrie od předních českých vydavatelů. Takže se pojďme společně podívat, co nás čeká tentokrát  - Strážci galaxie na vás vezmou Černou sekeru a Ú.P.V. O. se popere v totální válce s Neganem… nebo snad ne?

Comics Centrum

Nevím jak pro ostatní, ale můj komiksový květen se prostě nese primárně ve znamení CC, protože tentokrát si pro nás po slabším dubnu (co do kvantity) připravili opravdu pořádnou nálož! Takže hezky popořadě: Čeká nás finální pekelný chlapec – Hellboy 12: Bouře a běsy, kterýmžto dílem se uzavře základní hellboyovská řada vydaná v naší mateřštině, tato jistě velká událost je doprovázena dvěma knihami z edice na přání – Ú.P.V.O. 7: Zahrada Duší a Ú.P.V.O. 8: Vražedné místo (obě 16.5.). Pokud sérii náhodou neznáte (ehm?!?), vězte, že se jedná o tým, ve kterém byl i Hellboy než se rozhodl odejít a rozhodně celý příběh stojí za to, jak po stránce scénáře tak kresby a hlavně je silně spjat s celým mignolaverse, takže neznalci šup a doplnit! Pro milovníky malých roztomilých chlupatých hlodavců vychází třetí část veleúspěšné Myší hlídky s podtitulem Černá sekyra. A konečně koncem měsíce vychází první z překvapení CC – Tomb Rider Archivy S1 – tentokrát ve velkém formátu (stejně jako obří, kolosální a KURVA! velký knihy). Poslední věcí u CC je pak termín zaplacení Pekelné knižnice 3, kdo stále váhá nebo kdo si škudlí peníze na účtu, má finální možnost!Takže jak sami vidíte, v květnu budete prostě muset to prasátko rozbít, jinak budete zruinováni (anebo dostanete hasákem, si vyberte jako!!).

 

P.S. Jako vážně, jestli čtete jen Hellboye a ne Ú.P.V.O. děláte obří chybu naprosto kolosálních Conanovských rozměrů!

Objednat na stránkách Comics Centra!!

 

Crew

Nakladatelství Crew opět nezahálí a opět jede ve svém duchu vydávání kvanta a kvanta (samozřejmě kvalitních a must have) komiksů. Takže pojďme opět postupně. Hned začátkem měsíce nás čeká kniha z řady MDEK (snad nemusím vysvětlovat) – Dobrodružství Jeronýma Moucherota (2.5.) – příběh tak trochu (a více než trochu) neobyčejného pojišťováka, nekomiksovou knihou, ale přesto velkou událostí vzhledem k rozsáhlé komunitě je vydání World of Warcraft: Kroniky II (2.5.) – 2. díl kroniky ze známého herního světa, ve stejný den přiletí z hlubin vesmíru i Strážci galaxie 1: Kosmičtí Avengers, všechny fanoušky (a nejen je) Stephena Kinga jistě potěší třetí část série Temná věž s podtitulem Zrada (9.5.), v zavedených kolejích bude pokračovat i komiks Mezi řádky 4: Leviatan (taktéž 9.5.), velká událost se chystá na 11.5., kdy nám Crew přichystala kultovní mangu Ghost in the Shell 1, dále nás zavalí žlutá pohroma v podobě rodiny Simpsonových -  Libová literární nalejvárna (16.5.), doprovázená o pár dní později vyvedeným synáčkem v komiksu Bart Simpson 5/2017: Prvotřídní číslo (22.5.). Koncem měsíce se ještě přiřítí hromady nemrtvých (nebo spíš připlazí) v komiksu Živí mrtvý 21: Totální válka část 2. Neohlášené datum vydání, ale přesto jistě čekající věci na vydání jsou krasavec, narcis, vrah a vtipálek v jedné osobě Deadpool 3: Hodný, zlý a ošklivý a pokračování mangy Tokijský Ghúl 4. I Lobovi by muselo srdce zaplesat a samou radostí by jistě vyleštil hák dočista!

 

P.S. Jestli si z tohohle každý něco nevybere, tak už vážně nevím!

P.P.S. A nezapomeňte hlasovat o novém obsahu Modré Crwe.

Objednat přímo u nakladatelství Crew!

 

BBart

Zásadní věc nás rozhodně čeká u BBartu, neboť se dostalo na vydání dalšího dílu sci-fi/fantasy vesmírného opusu Briana K. Vaughana a Fiony Staples, ano, hádáte zcela správně, konečně vychází Sága 4 (10.5.) a všem nedočkavcům může zaplesat srdce radostí (včetně mě, samozřejmě, ehm….).

 

P.S. Sága je sice jediný komiks, ale kromě ní vydává BBart a spoustu dalších knih.

BBart shop!

Brokilon

Nově do našich výhledů zařazujeme i nakladatelství Brokilon a jejich sci-fi a fantasy šlágry a hity. Nejprve nás čeká sci-fi dobrodružství Společné chromozomy – hlavní hrdina se sice cítí jako v sedmém nebi v prostředí nespoutaných možností bioniky, ale zároveň mu někdo jde tak říkajíc po krku a to nikdy není zrovna příjemná záležitost! Duhou připravovanou novinkou je pak nový román Vladimíra Šlechty – Já, Gowery – zpustošená postapo Evropa a tři příběhy hrdinů po ní putující, máme se na co těšit.

 

P. S. Knihy bez data vydání zatím nemají přesný den stanovený.

Objednávka přes nakladatale... bohužel jen s externími odkazy...

 

UKK, NHM, DCKK (snad už víc těch sérií zatím nevychází...)

 

UKK

115 - Marvel: Horory - 10.5.2017

116 - Black Panter: Panterův hněv - 24.5.2017

 

NHM

19 - Valkýra - 5.5.2017

20 - Punisher - 19.5.2017

 

DCKK

10 - Superman pro zítřek, kniha druhá - 10.5.2017

11 - JLA: Babylonská věž - 24.5.2017

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři