Comicsový Mikroskop - Annihilator

Comics novinky

Grant Morrison je jeden z nejlepších současných comicsových scénáristů. V našich končinách byl přijat rozporuplně, ale pořád je to velká část čtenářů, kteří na něj nedají dopustit. Má comics Anihilator  šanci přesvědčit další čtenáře o Morrisonových kvalitách?

Vše začíná vysvětlením toho, že Annihilator je vlastně obří černá díra kdesi ve vesmíru a plynule přechází v několikastránkovou sc-fi akci. Sledujeme jakéhosi zločince Nomaxe, jehož chce pronásledovatel dohnat před soud. Honička končí opulentní explozí.

STŘIH

                Ray Spass je scénárista, který hledá inspiraci pro svou novou práci. Zadání je celkem jasné. Má napsat hybrid mezi vesmírným příběhem a klasickým hororem se strašidelným domem. A právě pro inspiraci si koupil dům s prapodivnou minulostí. Další akcelerátory jsou: Chlast, drogy a děvky. Věřte nevěřte, ale začíná se to vyplácet a Ray píše. Píše příběh o zločinci jménem Nomax, který je zavřen do nejhoršího vězení ve vesmíru. Když už se nám zdá, že v propojení dvou linií máme jasno tak přijde konec sešitu a cliffhanger jako kráva!

                Příběh, který propojuje především motiv černé díry, vypadá jako materiál, u kterého se musí Grant Morrison dozajista usmívat. Doplňme to několika příběhovými liniemi a máme velice solidní základ. A právě fakt, že zajímavý a trochu schizoidní příběh není umístěn do superhrdinského prostředí by mohl být velkým lákadlem pro autorovi odpůrce. Jediné co by mohlo v budoucnu hovořit proti Annihilatorovi by bylo přílišné zamotání Morrisona do scénáře.

                Kresba Frazera Irvinga se výborně doplňuje se scénářem, ale její síla vynikne především v psychedelických scénách kdy je hlavní hrdina pod vlivem drog. Práce s panely a detaily nás vtahuje co nejblíž do děje a násobí tak zážitek při čtení.

 

                Jako prnví číslo má Annihilator nakročeno výborně a já jen doufám, že mu to vydrží. A vzhledem k faktu, že comics vydává Legendary Comics, tak kdo ví?  Třeba se dočkáme i filmového/seriálového zpracování.

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři