Comicsový Mikroskop - Rot & Ruin

Comics novinky

   Různých comicsů o zombie apokalypse vyšlo už nespočet. Máme tady Night, Day, Empire a kdovícovšechno of the living dead, Marvel Zombies a v neposlední řadě i u nás řádící Walking Dead. Díky tomu není zrovna snadné vymyslet v tomto tisíckrát omílaném tématu něco nového. Přesto přišlo IDW s comicsem kterému se to do určité míry podařilo a tím je Rot & Ruin.

                Hlavním hrdinou příběhu je Benny Imura. Jeho rodiče jsou mrtví, dokonce i jeho starší bratr Tom je mrtvý. Popravdě většina světa je mrtvá. Jak to všechno začalo, si Benny pamatuje jen z vyprávění nebo mlhavě, protože v té době byl ještě hodně malý, ale jeho bratr se o něj dobře postaral. Naučil ho jak přežít, naučil ho hodnotám a boji s katanou. Nyní už je Benny teenager. Světem kde je smrt běžnější než život se protlouká společně se svou přítelkyní, kamarádem a jednou bláznivou holkou, kterou našli v jeskyni, kde žila určitě víc než pět let, co jí chybí na společenském chování, dohání na zabíjení zombií. Tato partička adolescentů se protlouká životem, jak to jen jde. Paběrkují zbytky civilizace a učí se žít v novém světě. Z nudné rutiny všedních dní je vytrhne až padající letadlo, které se vydají hledat.

 

                Scénář, který má Jonathan Maberry (držitel několika prestižních ocenění Brama Stokera), funguje skvěle. Snadno nás uvede do situace v zombie světě, vysvětlí, jak se hlavní hrdina dostal tam, kde je v současnosti a v krátkosti představí i vedlejší postavy. Samozřejmostí je i to, že řekne pár slov o zombících, kteří jsou v dnešní popkultuře tak oblíbení, že ji každá Zombie fikce má chodící mrtvoly jiné. Na druhou stranu se není čemu divit, protože kvalitní scénář ze světa kvalitní knihy, ze které se stal bestseller, se píše určitě lépe. Comics ilustroval Tony Vargas a nutno dodat, že jednoduchá kresba doplněná studeným odstínem barev.

 

                Celkově Rot & Ruin působí jako svěží zombie jízda, kde banda teenagerů musela sakra rychle dospět během porcování hnijících nemrtvých. 

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři