Darkness je mrtev. Ať žije Darkness!

Comics novinky

Chystá se vydání třetího kompendia ze světa mafie a temnoty.

Koncem letošního roku vyjde v pražském nakladatelství Comics Centrum v pořadí již třetí kolosální kniha série Darkness ze světa Artefaktů, která nám přiblíží další osudy charismatického držitele mocné síly Darkness. Vydání knihy budou mít opět v rukou sami čtenáři.

S Jackiem Estacadem, příslušníkem italské mafiánské rodiny působící v New Yorku, se čtenáři v Česku měli příležitost seznámit v roce 2016, kdy vyšla první část jeho příběhů v kolosální knize pod názvem Darkness Kompendium: Kniha 1.

Roku 2018 následovala Kniha 2, v níž Jackie musel čelit nejen nejrůznějším padouchům, ale také vlastním démonům. Poté, co zjistil, že jeho celoživotní lásku Jenny zastřelil jeho strýček Frankie Franchetti, rozhodl se k zoufalému kroku. Nalákal strýčka i všechny jeho nohsledy do opuštěného skladu, který spolu s ním, a také sám sebe, vyhodil do povětří. 

Ovšem v tajuplném světě magických artefaktů není vše takové, jaké se na první pohled zdá být, a tak můžeme na začátku třetí knihy sledovat Jackieho „znovuzrození“, a jeho návrat do řad mafie, který nebude v žádném případě snadný. Ke starým nepřátelům přibudou noví, a ti hodlají proti Jackiemu využít veškeré dostupné prostředky – dokonce i jeho temnou sílu.

Darkness Kompendium: Kniha 3 přináší celkem tři delší příběhy, rozdělené do klasických komiksových sešitů, a malou ochutnávku z navazujícího svazku. Příběhy sledují Jackieho cestu vzhůru mafiánskou hierarchií a také jeho další osudy v boji proti temným silám. Součástí je i galerie obálek a pin-upů. Mezi tvůrci se i tentokrát objevují zvučná komiksová jména, mezi nimi např. Paul Jenkins, Phil Hester, Dale Keown, Michael Broussard, Martin Montiel, Brian Dehnam a další.

Kniha vyjde v rámci ediční řady „Kolosální knihy“, v níž je vydání publikace již tradičně podmíněno předprodejem ze strany dostatečného počtu zájemců. I v tomto případě činí minimální počet zaplacených objednávek 300 kusů. Objednávat bude možné přímo na internetových stránkách Comics Centra www.comicscentrum.cz od 14. září do 18. října za cenu 2200 Kč.

 

„Darkness Kompendium: Kniha 3“

Autoři: Paul Jenkins a kolektiv autorů

Z anglického originálu přeložila Alexandra Niklíčková, vydává nakladatelství Comics Centrum

Vázaná s matným potahem a parciálním lakem, 640 barevných stran

U nakladatele v předprodeji od 14. 9. do 18. 10. 2020 za cenu 2 200 Kč

Pravděpodobné vydání knihy: polovina prosince 2020

Nakladatel knihu doporučuje pro věkovou kategorii 16+

 

Objednat u Comics Centra!

 

COMICS CENTRUM vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scenáristické i grafické stránce. Nakladatelství vydává romány v obrazech, jako je například Ragemoor, Drsná škola, Vrána, 300: Bitva u Thermopyl, Prsten Niebelungův, Poslední jednorožec, Duchové mrtvých atd. Mezi komiksové série, které patří do jejich portfólia patří knihy z Hellboyova universa (Hellboy, Ú.P.V.O., Abe Sapien, Lovec čarodějnic, Humr Johnson atd.), Sin City, Tomb Raider Archivy, Goon, Želvy Ninja, Conan, Baltimore, Grandville, Zámek a klíč, Černá palice, James Bond, Bestie burdenské a další. S velkým ohlasem se setkala také série Myší hlídka a RPG Myší hlídka: Hra na hrdiny. V roce 2007 Comics Centrum vydalo v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro české vydání nakreslil speciální obálku Bryan Talbot, který bývá také častým hostem tohoto nakladatelství. V roce 2012 Comics Centrum přivítalo v Praze i Jamese O´Barra, výtvarníka a autora kultovního komiksu Vrána, který zde prvně pohovořil o své práci, komiksech, o Vráně a její zfilmované verzi. Vydání restaurovaného komiksu Drsná škola z roku 2013 bylo natolik úspěšné, že si restaurovaná data vyžádali i ve vydavatelství Dark Horse v USA. Od roku 2014 začalo Comics Centrum vydávat speciální velkoformátové sbírky komiksů, tzv. „Kolosální knihy“. Doposud takto vyšly knihy: Kurva velký Sin City, Hellboy: Pekelná knižnice 1, 2, 3, Kolosální Conan, Kolosální Conan z Cimerie, Arkwright Integral, A zrodí se hvězdy…, Witchblade 1, 2, 3 a Darkness 1, 2. 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři