Listopad 2018

Comics novinky

Za oknem to sice vypadá na začátek jara, chvílemi možná spíš léta, ale skutečně tu máme už listopad a s ním tradiční pořádnou nálož nových komiksů a knih – Vánoce se zkrátka blíží!

Comics Centrum

CC v listopadu potěší (a vysaje peněženky) zástupy svých příznivců hned třemi toužebně očekávanými tituly, které zkrátka všechny chcete, nedá se nic dělat. Už teď můžete vesele objednávat dva z nich. Vynikající počin Jeffa Lemira Černá Palice, jehož první díl vyšel zhruba loni touhle dobou, dostává pokračování s názvem Zvrat (5.11.). Hned v závěsu ho doplňuje jedna z tradičních obřích bichlí s pěknou prsaticí na obálce – přivítejte Laru Croft aka Tomb Raider Archivy S.4 (5.11.). Oboje samozřejmě s exkluzivní předobjednatelskou cenou, takže neváhejte dlouho. V průběhu měsíce se pak můžeme společně těšit ještě na malé hrdinné myšáky v populární Myší hlídce – Legendy o Myší hlídce 2. Slibovaná kniha Vítr ve vrbách s ilustracemi autora myšáků Davida Petersona se bohužel přesunuje na další rok.

 

Crew

Ani u Crwe rozhodně nezahálí a valí další a další nové komiksy. Kromě již tradičního pokračování „znovuzrození“ nás čekají mraky, mraky novinek, takže:

- Útok titánů 17 (6.11.) – nová kapitola v oblíbené manga sérii – schyluje se k další válce

- Poslední Incal (6.11.) – série MDEK přichází s dalším (a posledním) dílem Jodorowského Incalu

- Čarodějova nevěsta (6.11.) – láska je sice mocná, ale žádnou těžkou kvestory nečekejte

- Mimoni 3: Aď žije náš šév (6.11.) – populární žluté potvory útočí

- Skalpy 9: Zatnout pěsti (13.11.) – jedna z nejlepších sérií se pomalu uzavírá a v rezervaci začíná být pořádně horko

- Hvězdný prach (13.11.) – jeden z klasických románů N. Gaimana v novém, nádherně ilustrovaném provedení

- Owerwatch (13.11.) – zdá se, že na co Blizzard sáhne, mění se ve zlato – tak proč nevytěžit pár kaček?

- Batman 2: Já jsem sebevražda (13.11.) – druhý výlet s Kingovým Batmanem

- Bart Simpson 11/2018: Malý ranař (19.11.) – co by to bylo za měsíc bez žlutých potvor?

- Netvora 2: Krev (20.11.) – youngadult steampunková fantasy vol. 2

- Ms. Marvel 1 (20.11.) – jaké to je stát se superhrdinou?

- Tokijský ghúl 12 (20.11.) – konečně se dočkáme odpovědí na řadu dlouho ve vzduchu visících otázek

- Kůstek 2: Velké kraví dostihy (27.11.) – bílý hrdina se vrací v barvě

- Živí mrtví 27: Válka šeptačů – dlouho se k ní schylovala a teď je tady – válka

- Naruto 40: Absolutní umění -  některé manga série nikdy nekončí

- Simpsonovi: Komiksová supernova! – a do třetice žluťáci

- Fullmetal Alchemist – Ocelový alchymista 5 – nová setkání se starými známými

Uff, je toho dost co?

 

BB art

4 novinky a hned třikrát DC Rebirth, takže postupně. Šílená a ještě šílenější Harley Quinn v komiksu s názvem Červené maso (7.11.) – že by naše antihrdinka měla konečně klid? Ale jděte! Liga spravedlnosti se utká s jiným DC týmem - Sebevražedným oddílem (21.11.) – oddíl sice dělá tajně černou práci, ale Lize se jeho existence ani za mák nelíbí – tohle nedopadne dobře. A do třetice všeho dobrého (nebo zlého) připlouvá (doslova) král všech DC moří a pán mocné Atlantidy – Aquaman v prvním díle s názvem Pád do hlubin (28.11.) – zachrání opět svět nebo ho to tentokrát bude stát mnohem mnohem víc? Poslední novinkou dvou béček je Punisher Max: Kingpin (14.11.) – práce jde Frankovi od ruky tak dobře, až je potřeba se ho rychle zbavit.

 

Brokilon

Na své si přijdu jak milovnící sci-fi, tak i nadšenci fantasy. Conan: Tři klíče k Asambale (15.11.) OndřejeTrepáče – barbar to nemá snadné. Nejdřív musí uprchnout, pak se vypořádat s mocným čarodějem a… a bude na to mít dost sil? 

Kdo by neznal Star Trek a jeho příslušníky federace v upnutých kombinézách? Hned dvakrát se s nimi vydáte do dalekého vesmíru. Poprvé už 15.11. v knize 2311: Hadi v rozvalinách a podruhé v antalogii Příběhy od kapitánova stolu 29.11.

Listopad doplní další dvě sci-fi. Richard Šusta vás vezme do Šedé zóny (29.11.) -  lidstvo se sice uchytilo ve vesmíru, ale protože bylo je a bude hrabivé, schyluje se nám ke galaktické válce. Měsíc zakončí Vladimír Šlechta se svou novinkou Tajná historie Borrnu (29.11.) – Gowery má nový úkol, který ho má zabavit při jeho nutném čekání v Borrnu (jedná se o první díl nové cyklu Poslední velkoměsto).

 

DiCKK

49 – DC: Nová hranice, kniha druhá – 7.11.

50 – Flash: Návrat Barryho Allena – 21.11.

 

NHM

32 – Thor – 3.11.

33 – Shang-Chi – 16.11.

 

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři