Novinky v říjnu 2017

Comics novinky

Rok 2017 letí jako voda a než jsme se stačili pořádně rozkoukat, už je tady měsíc s pořadovým číslem 10. A začátek měsíce samozřejmě znamená novou várku novinek od českých(nejen) komiksových vydavatelů. Vánoce se blíží, kolotoč vydávání se rozjíždí naplno!

Comics Centrum

CC rozhodně nezahálí, celý rok vydává jednu pecku za druhou (a to většinou pecky s velkým P), ale říjen je doslovná BOMBA! Jako první nás čeká dotisk knihy Ú.P.V.O. 2 – Duše Benátek a další povídky, delší dobu vyprodaná věc, kterou rozhodně nesmíte minout, pokud vám ještě v knihovně chybí. Ač kniha není důležitá pro sérii Žabí mor (ta začíná až 3. knihou), rozhodně se jedná o skvělý příspěvek do série a můžete vidět začátky, předtím, než se postupně tvůrčí tým ustálil. U Mike Mignoly ještě zůstaneme, protože vlhké sny a tajná přání většiny jeho českých fanoušků byla vyslyšena – přichází Baltimore 1: Morové lodě! Úplně nové série, která nepatří do světa Hellboye, ale my doufáme, že se jí u nás bude dařit a budou vycházet další díly. Příznivce prsatých hledaček pokladů (sorry Indy) jistě potěší Tomb Raider Archivy S2, opět v kolosálním provedení. No a na závěr (aby jste si nemysleli, že se třeba zvládnete z výplaty i najíst, že jo?!) nás koncem měsíce čeká sbírka temných povídek Temnými hvozdy, ideální čtení na osamělé podzimní večery (však víte, ty co venku fouká, prší, slyšíte vlkodlaky apod.). Nevybrali jste si? Ale jděte…

P.S. O sérii Baltimore se víc dozvíte přímo na stránkách CC!

 

Crew

Asi nikoho nepřekvapí, že Crew do toho opět šlape a připravilo pro nás skoro telefonní seznam knih k vydání a vy byste rozhodně neměli žádnou z nich minout (už jsem vám říkal, že v říjnu vám nezbude ani na suchý rohlíky?):

- Skalpy 7: Rezervace v rytmu blues (3.10.) – Šunka má trable. Měl něco vyřídit a samozřejmě se něco podělalo. A když má problém Šunka, jistě bude mít za chvíli problém i Rudá vrána. Po půl roce se opět vrací Skalpy a špína indiánské rezervace se vám zažere znovu pěkně hluboko!

- Tokijský ghúl 6 (3.10.) – manga ghúlové opět na scéně a tentokrát je zaděláno na pořádné problémy

- Gwent – Výtvarné umění  zaklínačské karetní hry (3.10.) – luxusní ilustrace gwentových karet v luxusním provedení, co         chtít víc?

- Mýty 12: Doba temna (10.10.) – válka skončila, nastal mír, ale bude také klid?

- Garfield 49: Garfield si nakládá (10.10.) – zrzavá číča se cpe, ale dokáže jí někdo vážně nacpat?

- Gantz 17 (10.10.) – nový nepřátele, silnější než kdy dřív, zvládnou hrdinové opět situaci nebo vše skončí jak domeček         z karet?

- Deadpool 4: Deadpool versus S.H.I.E.L.D. (17.10.) – co se stane když Deadpoolovi nezaplatíte účet? Jo bude to               průser. Pořádný průser! 

- Simpsonovi – Bart Simpson 10/2017: Blázen do Sergia (23.10.) – jubilejní padesáté číslo žlutého rošťáka!

- Bojový anděl Alita 1 (24.10.) – první díl japonské série Jukita Kišori, sci-fi o bojovém robotovi, který byl shozen z             nebes a nyní hledá místo v životě

- Modrá Crew 5 - Třetí zákon 3 a 4 – završení středověkého příběhu, předtím, než nás další díl čtvrtletníku odveze do         Karibiku plného pirátů

- Assassins Creed 3: Návrat domů – komiks podle motivů známé hry, první dva díly se tak úplně nepovedly, napraví         třetí reputaci série?

- Mezi řádky 5: Zrození  - oblíbená série Mika Caryiho se vrací již pátým dílem

- Útok titánů 13 – Úkol zněl jasně! Všechny úkoly zněly jasně. Jenže jakou cenu budou naši hrdinové muset zaplatit?

 

BBart

I ty Brute… teda BBarte, ty nám dáváš zabrat občas. Jistota je v říjnu asi jen jedna, 11.10. vyjde Americká liga spravedlnosti 1: Nejnebezpečnější hrdinové světa – optě v pevné i měkké vazbě, jen si vybrat. Původně měl vyjít 4.10. i první díl Brubakerovi série Fatale, ale zmizel nám z edičního plánu a uvidíme, jak to nakonec dopadne, snad letos vyjde. Dobrou zprávou (i když až listopadovou) je dotisk jedné z největších klasik - Watchmenů (1.11.) – s novou obálkou.

 

Brokilon

Ze září se nám přesouvá sci-fi Jas kvasaru Aleše Pitzmose, více o ní minule. Star Trek pokračuje ve své pouti v knize Před zneuctěním Petera Davida. Federace čelí zatím největší hrozbě. Vyjednávání nefunguje, možná je jen válka, válka s nepřítelem, který chce jediné, pohltit vše co mu stojí v cestě. Jan Kotouč přináší pokračování své série - Ofenziva českých zemí - , kdy naše země nejen že si ve světovém měřítku stojí mnohem lépe než dne, ale musí tvrdě bojovat o své místo na slunci (a ta obálka!!). Ve stínu rudé věže autorky Karolíny Francové je nová česká epická fantasy, ve které nejen že se světem potulují draci a harpyje, ale hlavním městem je Liberec (!!!), nad kterým se tyčí temná rudá věž vše ovládajícího mága. Podaří se smělý plán na zničení jeho nadvlády a samotné magie?

 

NHM

30 - 6.10. - Inhumans

31 - 20.10. - Beast

 

DCKK

21 - 11.10. - The Brave and the Bold: Vládci štěstí

22 - 25.10. - Superman: Supermanova smrt (Walome se určitě těší!)

 

Jak vidíte, říjen je plný skvělých knih. Všichni vydávají skvělé publikace a na nás je jen si vybrat! 

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři