Novinky v září 2017

Comics novinky

Tak co, dohnali jste v prázdninovém volnu všechny resty? Odpočinuli jste si na dovolených a přečetli všechny komiksy, které se vám za rok nastřádaly? Ať už ano či ne, září je tady a s ním další várka nového čtiva od předních českých vydavatelů!

Comics Centrum

Po srpnovém dotisku a opětovnému zkompletování úspěšné série Zámek a klíč (čili pro většinu pravidelných „odběratelů“ klidnějším období) se nám Comics Centrum opět rozjíždí na plné obrátky. Za prvé nás čeká dotisk dlouho vyprodaného prvního dílu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany s podtitulem Dutozem a další povídky. Nikdo už tak teď nemůže brblat, že ÚPVO nečte, protože nemůže začít od začátku, že by sérii neměl komplet a podobně. Pokud snad tuto sérii z Hellboyovského univerza neznáte (ha ha ha), stačí se podívat na některou z našich recenzí, ale vězte, že se jedná o skvělý počin, který prostě musíte mít! Zároveň se v CC rozhodli vyjmout celou sérii z Edice na přání. Za druhé nás pak čeká jedna novinky (zvuk famfár) – prosím protřepat, nemíchat, přichází James Bond 007: Vargr (2.9.). Rozhodně nutnost pro všechny fanoušky tohoto agenta Jejího veličenstva. Kdo viděl ukázku, určitě mi dá za pravdu, že je na co se těšit. No a do třetice všeho dobrého, 18.9. si všichni udělejte velký tlustý rudý vykřičník, začíná objednávka na další óbr kolosální knihu – Witchblade Kompendium: Kniha 2 (kniha v případě úspěchu – o němž nepochybujeme – vyjde v prosinci letošního roku).

 

Crew

Crew jede, nepolevilo o prázdninách a nehodlá s tím začínat ani v září. Čekají nás pokračování, ale i úplně nové věci, které tu ještě nebyly! Takže následovně (a přehledně ala telefonní seznam):

- Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy (5.9.) – Lobo slaví narozeniny, musí zachraňovat, musí závodit, musí jednat na záchodech a rozhodně vás musí bavit!

- Návnada (5.9.) – antistresové omalovánky jsou stále populárnější, ale ve verzi od Chucka Palahniuka? No to tu ještě nebylo.

- Usagi Yojimbo 27: Město zvané peklo (5.9.) – známý ronin se opět vrací a s ním nové, ale částečně i staré problémy.

- Velká darebácká kniha Barta Simpsona (12.9.) – další souborné vydání žlutých rošťáren.

- Simpsonovi – Bart Simpson 9/2017: Sebe-propagátor (18.9.) – tradiční pokračování žlutého lotra, tentokrát v menší verzi.

- Naruto 34: Shledání – oblíbený hrdina (a nejen on) se vrací v dalším pokračování úspěšné mangy

- Batman 8: Supertíha – Snyderova inkarnace temného rytíře. Batman je pryč, Gordon je Batman nebo bude všechno nakonec jinak?

- Garfield 49: Garfield si nakládá – a všem je určitě jasné, že si nenakládá větší váhy v posilovně!

- Rocket: Chlupatý a nebezpečný – samostatný příběh jednoho z členů Strážců galaxie, pruhovaná veve… teda mýval v plné polní

- Gantz 17 – čeká hrdiny tvrdá prohra nebo budou mít opět štěstí?

 

BB art

Chvíli se sice zvedla vlna nevole proti BB artu, ale osobně se stavím spíš na stranu vydavatelství – taky bych prostě dál nevydával něco, co se neprodává. To je jako chodit do práce a platit za to, místo vydělávat, to by někdo z vás dělal? Každopádně září je plné, takže postupně. Jako první nás hned 6.9. čeká další díl Ságy od Briana K. Vaughana a Fiony Staples. Mnoha cenami ověnčený fantasy/sci-fi, které e každým dílem posouvá dál a doslova srší nápady, rozhodně jedna z nejlepších věcí na trhu. Poté nás čekají dva dotisky, oba z Gothamu – nejprve 13.9. ďábelský vysmátý gauner Joker od Briana Azzarella – vyprodaná klasika opět na pultech, následován 20.9. jeho superhrdinským opakem Batmanem v komiksu Batman Detective Comics 1: Tváře Smrti – temný rytíř se musí postavit, jak jinak, než Jokerovi, který opět zdrhl prvotřídně pracující ochrance v Arkhamu a zároveň i novému tajemnému nepříteli skrývajícímu se pod jménem Dollmaker.

P.S. Pokud jste se báli, jak to bude s komiksy u BB artu dál, tak se nebojte, dle informací zveřejněných na jejich FB stránkách nás toho minimálně letos čeká až až – dotisk Watchmenů, Gotham Central 2, Fatale a další.

 

Brokilon

Brokilon se v září nese na vlně sci-fi a pokračuje primárně v zaběhnutých edicích. Jas kvasaru autora Aleše Pitzmose – dvojitá agentka pracují v konečném důsledku jen sama pro sebe, ale plány jí tak trochu kříží zkáza Galaxie – cesta za poznáním může začít. Před zneuctěním od Petera Davida pokračuje ve Star Trek edici – Borgové se opět vrací a chtějí získat moc! No a posledním kusem je pokračování série Jana Kotouče, vyprávějící příběh nadupaných českých zemí, v knize s názvem Ofenziva českých zemí.

 

NHM 

28 – 8.9. – Iron Fist

29 – 22.9. – Blade (a toho mít musíte!)

 

DCKK

19 – 13.9. - Lex Luthor: Muž z oceli

20 – 27.9. – JLA: Země 2

 

Další nadupaný měsíc co? A to jste ještě neviděli říjen!

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři