Říjen 2020

Comics novinky

Taky vám přijde, že letošní rok nabral nějaké strašně šílené tempo? V hlavě mám pořád březen, ale ve skutečnosti už je za námi celé léto, je tu podzim a skoro se blíží zima. No zkrátka pojďme se podívat na to, co nás v českém komiksovém světě čeká v říjnu.

Comics Centrum

Chtělo by se říct, že u Comics Centra proběhlo tradičně pohodové léto, kdy vychází jen dotisky a na novinky se čeká na podzim. Jenže pak jsem si vybavil vymazlenou novou edici prvních tří dílů Sin City a beru zpět. Zkrátka CC šlape na plyn celý rok. A říjen není výjimkou. začátkem měsíce - 6.10. - se do pultů hrne hned trojice novinek. Ú.P.V.O. přivítá již 11 díl s názvem Černá bohyně. Na své si přijdou i milovníci Jeffa Lemira a jeho Černé palice v knize Vzdor osudu, druhá část. A ani chovatelé čtyřnohých mazlíčků nezůstanou zkrátka, protože se o slovo hlásí pokračování Bestií Burdenských s podtitulem Sousedská hlídka. Že je vám to málo? Dobře, tak ve druhé polovině měsíce se chystá kniha jedinečných rozměrů, něco řekněme pro opravdové znalce? „fajnšmekry“? milovníky komiksu? Zkrátka Měsíční stín J. M. DeMatteise s kouzelnou kresbou Jana J. Mutha. Těšíte se? My moc a náš redakční kolega Robin už dnes nemůže dospat.

 

Koupit knihy se slevou přímo u Comics Centra!

 

Crew

Covidová krize zásahla Crew a její ediční plán naplánovaný koncem loňského roku docela silně a některé tituly se přesunuli. Ale už snad je a bude lépe a tady je říjnový seznam:

Můj první komiks: DC superhrdinky - Léto na Olympu (7.10.) - i hrdinové musí chodit do školy… a přitom řešit světové problémy

Nesnáším Pohádkov 2: Kulma drát (7.10.) - Gerda je dospělá žena v těle mladé holky uvězněná v Pohádkově. A ona kulva nesnáší Pohádkov!

Ateliér špičatých klobouků 1 (7.10.) - když chcete celý život být čarodějem, může se vaše přání občas pěkně zvrtnout

Mýty 17: Kdo seje vítr (13.10.) - Kdo převezme vládu po mocném Severákovi? A co čeká naše milované Mýty, když je pan Temný pryč?

Doctor Strange 6: Bůh magie (13.10.) - svět potřebuje hrdiny, svět potřebuje Doctora Strange.

Zaslíbená Země Nezemě 8 (13.10.) - nebezpečí je na každém kroku

Bart Simpson 10/2020 (19.10.) - co by to bylo za měsíc bez žlutého rošťáka

Krásná temnota (20.10.) - imaginativní a jedinečný příběh s okouzlující kresbou

Bleach 24 (27.10.) - jedná z dlooooouhých mang od Crew

Modrá Crew 16: Jednorožec (1-2) (27.10.) - pokračování oblíbeného čtvrtletníku s výběrem předplatitelů. Mysteriózní thriller v kulisách renesance.

Deadpool, miláček publika 2: Deadpool vs. Sabertooth (27.10.) - dva pořádní drsňáci proti sobě v komiksu plném akce a hlášek

Koupit se slevou přímo u Crew!

 

BB art

Ani BB art neusnul a připravil si pro čtenáře několik zajímavých kousků. Říjen vykopává Sebevražedný oddíl 4: Výchova a trest z řady New52 (7.10.) Kniha mapuje osudy oddílu před událostmi knihy Věčné zlo. V superhrdinských šlépějích pokračuje Green Arrow (14.10.) v knize Soud dvou měst. Tentokrát se dostáváme pro změnu do řady Znovuzrození. To hlavní si ale v BB artu schovávájí na 21.10., kdy vychází vytoužená a očekávaná kniha Zatmívačka (Fade out) legendární dvojice Ed Brubaker a ShemPhillips. Noirová detektivní pecka zasazené do roku 1948. No prostě bez debat - tohle MUSÍTE MÍT! A aby toho nebylo málo tak nám měsíc 26.10. zakončí šílená doktorka Harley Quinn v knize Pták se zlobí.

Koupit se slevou v Comics Pointu!

 

Tak takhle vypadá měsíc říjen přátelé – jistě si vybere každý, ne?

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři