Rok plný Crwe

Comics novinky

Tento víkend se na Holešovickém výstavišti konal veletrh Svět knihy 2015. Mezi vystavovateli tradičně nechybí ani nakladatelství Crew. Malý stánek obklopený milovníky komiksů skýtal dvě novinky a nenápadný katalog se vším, co pro nás Crew plánuje na rok2015. A jedná se o velkou nálož!

 

 

 Začněme ale pěkně pomalu a s novinkami. Těmi jsou knihy Potulný rytíř a Zaklínač a jeho svět. Potulný rytíř je komiks vycházející z knižní předlohy George R. R. Martina. Odehrává se v Západozemí, ale cca 80 let před událostmi v epochálních Písních ledu a ohně. Sledujeme zde příběh mladého a chudého Duncana, který má jediný cíl – stát se rytířem. Více se dozvíte v naší budoucí recenzi. Zaklínač a jeho svět je velkoformátová kniha rozšiřující informace o Geraldovi doplněná bohatými ilustracemi. A u Zaklínače můžeme ještě chvíli zůstat. Po úspěšném komiksu Zaklínač: Skleněný dům se můžeme těšit na pokračování s názvem Zaklínač: Liščí děti. Vyjít by měl v říjnu.

 

Edice Mistrovská díla evropského komiksu nám v červnu nabídne velikána Enkiho Bilala a jeho Teorii rozpadu. 200 vázaných stran bude k mání za 789 Kč, brož. za 589 Kč. A další dílo až za rok? Ne! Na podzim se chystá další evropská klasika. A není to nic menšího než legendární Morbus gravis! Sexy Druuna v postapo světě plném mutantů a úchylů by měla vyjít v listopadu.

 

Komiks pro mladší čtenáře má v Čechách dlouholetou tradici. A je také velmi oblíbený (netřeba zmiňovat nesmrtelný Čtyřlístek). Crew u nás boduje s časopisem Bart Simpson nebo Garfieldem. A Simpsonovi nás budou provázet i druhou polovinou letošního roku. Z větších knih je tu novinka Prčou napakovaný potlach a na listopad se chystá Komiksové lážo-plážo. Ani kocour s nezřízenou chutí na lasaně nezůstane pozadu. Garfileldovi vyjdou tři nová alba. A přidá se jedna novinka. Hlavním tahákem filmu Já, padouch není padouch, ale jeho armáda žlutých poskoků známých jako Mimoni. U příležitosti celovečerního animáku vydá Crew samostatný komiks obsahující jednostránkové vtipné epizody. Na trh by měli Mimoni vtrhnout již v červenci.

 

Příznivci mangy nezůstanou pozadu. A jelikož je toho opravdu hodně, uvedu jen výčet všeho co následujících měsících vyjde. Červen: Útok titánů 4, Gantz 8, Naruto 23. V srpnu to bude Bleach 18. V září Death note 13, Útok titánů 5, Gantz 9 a Naruto 24. V listopadu Bleach 19, Naruto 25 a konečně v prosinci Útok titánů 6 a Gantz 10.

 

Ze zbylých novinek vyjdou ještě Mýty 8: Vlci (říjen), Lucifer 9: Crux (listopad), Živí mrtví 14 a 15 (červen a říjen), třetí Skalpy (říjen), Usagi Yojimbo 24 (září), Zero 2 (listopad), World of warcraft 4 (říjen) a Batman : Rok nula – Tajné město (listopad).

 

Nakonec musím zmínit úspěšného Sandmana, jehož další kniha samostatných příběhů s názvem Lovci snů nás čeká v srpnu. A pokud nevíte, co si o Sandmanovi myslet, budeme vám průběžně dodávat recenze na jednotlivé knihy. Další z projektů, které začínali na stránkách časopisu Crew a které dostali šanci jako samostatné knihy je série Mezi řádky, za což jsem nesmírně rád. První book vyjde v září. Stejně tak mezi nás opět zavítá velkej šéf Lobo :)

 

Toť vše, přátelé. Rok 2015, je bohatší než se na první pohled zdá. A zatímco BB Art zvolnil tempo, Crew to vynahradilo svou vlastní produkcí. Pokračování výborných sérií jako jsou Zaklínač a Zero, stejně jako nové kousky určitě osloví dostatečný počet čtenářů. Rozhodně se máme nač těšit!

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Partneři