Srpen 2018

Comics novinky

Venku máme peklo na zemi, že by se ani Hellboy nemusel stydět a rok se nám přehoupl do druhé poloviny, tak co nás čeká v komiksovém a knižním světě?

Comics Centrum

V srpnu nás u CC čekají „pouze“ dva dotisky. Píšu pouze, protože v podstatě každý dlouholetý příznivec M. Mignoly a Comics Centra obě tyhle díla určitě má. V první řadě se vrací jeden z nejlepších dílů legendárního Hellboye – Probuzení ďábla. Druhou knihou je začátek „hlavní“ dějové linky Ú.P.V.O. – Žabí mor. Pokud knihy nemáte, nezbývá než je doporučit všemi deseti, protože v obou případech stojí za to. V případě Hellboye se bez druhého dílu samozřejmě neobejdete, v případě Ú.P.V.O. se po prvních povídkových knihách dostanete do příběhu, ze kterého nebudete jen tak chtít utéct.

 

Crew

Tradiční telefonní seznam ala Crew opět pokračuje a obsahuje některé fakt velké očekávané pecky:

- Čarodějova nevěsta 4 (7.8.) – odhalování mrazivé minulosti začíná

- Wonder Woman 2: Rok jedna (7. 8.) – oblíbená amazónka se v novém příběhu vrací ke svým začátkům

- Doctor Strange 2: Poslední dny magie (14.8.) – víte kdo jsou Emperikulové? Ne? Tak se to dozvíte!

- Bart Simpson (20.8) – protože žluté rodiny není NIKDY dost

- Umbrella Academy 2: Dallas (21.8.) – pokračování úspěšného komiksu o netradiční partě superhrdinů, odkaz na JFK jasný jak facka

- Mladí Titání do toho! 1: Párty! Párty! (21.8.) – něco pro děti

- Fullmetal Alchemist – Ocelový Alchymista 4 (21.8.) – tradiční manga pokračuje dalším dílem, mezi bratry je dusno, když se vyšetřování a hledání pomalu zastavuje

- Sandman 3: Krajina snů (28.8.) – jeden starší dotisk, ale tentokrát v barevné úpravě

- Živí mrtví 26: Volání do zbraně (28.8.) – nekončící příběh přeživších v drsném světě plném nepřátel a zombíků

 

BB art

Tady pokračujeme ve znovuzrození v příběhu šílené, bláznivé a všehoschopné… no ano, je to ona, Harley Quinn 2: Joker miluje Harley (22.8.) – opět čekejte šílenou jízdu (nebo spíš čekejte nečekaná?), však každý kdo má Harley rád ví o čem mluvím. Dovolím si jednu krátkou zprávu, v září dojde k dotisku jednoho z nejlepších komiksů – Pod dekou (12.9.).

 

Brokilon

Hned čtyři knihy se na nás chystají u Brokilonu (zda vyjdou v srpnu je otázka, ale uvidíme). V edici „Star Trek“ Jednotný osud Keitha R. A. DeCandidiho – všichni jsou vyčerpáni válkami a krizemi, ale i tak musí čelit novým hrozbám a zkouškám. Druhou trekies knihou je Saratoga M. J. Friedmana. Tisíciletý démon Karolíny Francové je druhým dílem série „Purpurová noc“. Poslední knihou je pak dotisk jedné z klasik Vladimíra Šlechty z cyklu Krvavé pohraničí – Šílený les.

 

DCKK

42 – Flash: Válka lotrů – 1.8.

43 – Batman: Podivná zjevení – 15.8.

44 – Superman: odkaz (kniha první) – 29.8.

 

NHM

52 – Cloak a Dagger – 10.8.

53 – Ms. Marvel – 24.8.

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři