Wolverinova smrt

Comics novinky

Logan, James Howlett, Weapon X, Patch a především Wolverine. To jsou jména, kterými byl znám jeden z nejoblíbenějších comicsových superhrdinů a mutantů historie. Minulý čas sem použil úmyslně, protože konečně přišel čas Wolverinovi smrti!

Všechno to začalo ve story arcu Wolverine: Killable, který vycházel do března letošního roku. Tehdy totiž Logan přišel o své mutantské schopnosti, tedy o pověstný léčící faktor. Od té doby byl Wolverine taková prapodivná figurka v brnění s umělými drápy a pracoval jako žoldák. A před pár měsíci Marvel oznámil, že Wolverine umře.

                Čtyřdílná minisérie Death of Wovlerine začíná tím, že všem shrne to, proč už se Logan nedokáže regenerovat a také to, že momentálně zkouší hrdina obcházet největší mozky Marvelu a hledá lék. Nejlepší možnost mu nabídne Reed Richards, ale ten potřebuje čas a tak doporučí Wolverinov i aby se někam schoval a nepoužíval svoje drápy. Ono totiž adamantium je docela toxický kov, takže Logan je otrávený, má rakovinu a v těle tolik radiace, jako kdyby jezdil na pravidelnou opalovačku v jaderným reaktoru. Jo halt druhá světová válka v Japonsku nebyla čajíček. Ono navíc když se svět dozví jak na tom momentálně Wolverine je, tak je to jako kdyby mu namalovali na čelo terč, dali do kapsy GPSku a vůbec ho zkrátka chce sejmout slušná řádka lidí. První na seznamu je jeho starý známý Nuke.

                Zatím za sebou máme dva sešity, které rozhodně nejsou špatné, ale dějově tomu něco málo chybí. Jediné dvě informace které se doopravdy v tomto příběhu za něco málo přes 60 stránek dozvíme je, že někdo na Logana vypsal kontrakt, kdo to byl a jak to bude vypadat až Wolverine danou osobu konfrontuje. Ovšem tento lehce nadprůměrný a do velké míry zatím jen akční příběh má jedno obrovské plus a tím je kresba. Steve McNiven svou ostrou a jasnou kresbou pomalu ale jistě udolává Logana k jeho nevyhnutelnému konci. Ze scén prvního sešitu, kdy Logan našel jakés také útočiště na ostrově daleko na severu Kanady, běhá mráz po zádech a je cítit jasná zpráva, kterou doufám tvůrci dodrží: Wolverine končí a umírá, ale až umře, tak na to budeme vzpomínat.

                A to je to co od tohohle comicsu do budoucna očekávám. Až Logan umře, chci, aby to nebylo prdnutí do větru, chci, aby to stálo za to. Je jedno jestli bude mrtvej rok, půl roku nebo jestli se vůbec kdy vrátí. Loganova smrt by měla být něco, na co se bude vzpomínat. Takže držím palce, protože po konci druhého sešitu má celkem slušně nakročeno!

               

 

                

Autor: Vojtěch Rabyniuk Thunair

Galerie:

Partneři