Zámek a klíč aneb Je libo k novému seriálu i nové

Comics novinky

Na úvod letošního roku si pražské nakladatelství Comics Centrum přichystalo pro své čtenáře v pořadí již třetí vydání prvních dvou dílů veleúspěšné a několika cenami ověnčené série Zámek a klíč, konkrétně: Vítejte v Lovecraftu a Hlavohrátky. Fanoušci mohou zároveň sledovat i premiéru stejnojmenného seriálu na Netflixu.

Příběh rodiny Zámkových, jíž bylo osudem předurčeno stát se strážci tajuplných klíčů s magickou mocí, spatřil světlo světa poprvé roku 2008, kdy vyšel první sešit u amerického nakladatelství IDW Publishing.

Autorem scénáře nebyl nikdo jiný než Joe Hill, držitel několika literárních ocenění a syn světoznámého spisovatele Stephena Kinga. Výtvarnou stránku komiksu obstaral chilský kreslíř Gabriel Rodriguez.

Čeští čtenáři měli příležitost seznámit se s hrdiny komiksu Zámek a klíč už v roce 2011, kdy komiks začalo vydávat pražské Comics Centrum v překladu dnes již zesnulého Jana Kantůrka. Úspěšná série se po pěti letech dočkala druhého vydání, které prošlo důkladnou revizí. V letošním roce začal Zámek a klíč vycházet v Česku potřetí.

Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra, k tomu dodává: „U všech nových vydání jsou rozdíly především v textu. Nejvýraznější rozdíl je mezi prvním a druhým vydáním, která jsou upravena podle logiky celé série, což považuji za velký bonus oproti originálu. Ve třetím vydání je redakčních a korektorských zásahů podstatně méně.“

Výtečnou zprávou pro fanoušky série je premiéra stejnojmenného televizního seriálu na Netflixu, která proběhla 7. února. Po seriálu, který vznikl roku 2011 ve spolupráci produkčních studií DreamWorks a 20th Century Fox, a z kterého vznikl pouze nikdy neodvysílaný pilotní díl, se tedy fanoušci dočkají a spatří své oblíbené hrdiny na obrazovkách.

Nové vydání je zároveň ideální příležitostí pro diváky seriálu, aby se seznámili s původní komiksovou předlohou, a měli tak příležitost porovnat mezi sebou obě zpracování. Na internetových stránkách Comics Centra najdete samostatné knihy této série i její komplet. To vše za zvýhodněnou cenu.

 

Koupit 1. díl Vítejte v Lovecraftu přímo u Comics Centra se slevou!

Koupit 2. díl Hlavohrátky přímo u Comics Centra se slevou!

 

Joe Hill, vlastním jménem Joseph Hillstorm King (1972), je synem proslulého spisovatele Stephena Kinga. Jeho první knihou byla úspěšná sbírka Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné příběhy. Kromě Zámku a klíče a minisérie Plášť (kterou Comics Centrum vydalo pod názvem Plášť: Deluxe), napsal několik hororových románů, kupříkladu Černá krabice, Rohy, Vánoční říše nebo Ohnivý muž. Je držitelem řady cen, mj. British Fantasy Award, Bram Stoker Award, ceny Williama L. Crawforda pro autory fantasy a dalších.

Gabriel Rodriguez, vlastním jménem Gabriel Rodriguez Pérez (1976), je chilský architekt a komiksový výtvarník, který se proslavil zejména svou prací na úspěšné komiksové sérii Zámek a klíč. Za svou práci na komiksech byl dvakrát nominován na Eisnerovu cenu a byl několikrát oceněn na Festival Internacional del Cómic de Santiago.

 

COMICS CENTRUM vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scenáristické i grafické stránce. Nakladatelství vydává romány v obrazech, jako je například Ragemoor, Drsná škola, Vrána, 300: Bitva u Thermopyl, Prsten Niebelungův, Poslední jednorožec nebo Duchové mrtvých. Mezi komiksové série, které patří do jejich portfólia patří knihy z Hellboyova universa (Hellboy, Ú. P. V. O., Lovec čarodějnic, Humr Johnson), Sin City, Tomb Raider Archivy, Goon, Želvy Ninja, Conan, Baltimore, Grandville, Zámek a klíč, Černá palice, James Bond a další. S velkým ohlasem se setkala také série Myší hlídka a RPG Myší hlídka: Hra na hrdiny. V roce 2007 Comics Centrum vydalo v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro české vydání nakreslil speciální obálku Bryan Talbot. V roce 2012 Comics Centrum přivítalo v Praze Jamese O´Barra, výtvarníka a autora kultovního komiksu Vrána, který zde prvně pohovořil o své práci, komiksech, o Vráně a její zfilmované verzi. Vydání restaurovaného komiksu Drsná škola z roku 2013 bylo natolik úspěšné, že si restaurovaná data vyžádali i ve vydavatelství Dark Horse v USA. Od roku 2014 začalo Comics Centrum vydávat speciální velkoformátové sbírky komiksů, tzv. „Kolosální knihy“. Doposud takto vyšly knihy: Kurva velký Sin City, Hellboy: Pekelná knižnice 1, 2, 3, Kolosální Conan, Kolosální Conan z Cimerie, Arkwright Integral, Witchblade 1, 2, 3 a Darkness 1, 2. 

www.comicscentrum.cz

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři