Září 2019

Comics novinky

Prázdniny jsou za námi, škola je tu (vysoká tu bude za chvíli a pro ostatní je práce pořád, že ano) a s koncem léta a začátkem podzimu se začínají opět plnit i ediční a vydavatelské plány. pojďme se tedy podívat, co je pro nás připraveno.

Comics Centrum

Léto v CC bylo opravdu odpočinkové, vždyť vyšly pouze dva dotisky – Hellboy 3: Spoutaná rakev a Ú.P.V.O. 4: Smrt. Dobře, uznávám, že řada čtenářů si knihovny alespoň mohla doplnit, ale pro většinu pravidelných čtenářů to byla spíš řekněme doplňková informace, vždyť oni už jistě tyhle dvě nezbytné knihy z mignolaverse mají doma.

Teď už ale k září. Hned první týden nás totiž všechny čeká pořádná nadílka (skoro jako Vánoce dřív než v prosinci) a na své si přijdou příznivci asi všech hlavních pecek tohoto vydavatele. V první řadě se vrací Lemirova Černá palice v knize Věk zkázy: Kniha 1. K ní se vrátí upírobijec Mike Mignoly a Christophera Goldena – Baltimore 5: Apoštol a čarodějnice. V předchozí knize se jedna část příběhu v podstatě uzavřela, ale Lord Henry zkrátka nemá klid a vydává se po stopách Rudého krále. Takže superhrdinské sociální drama, jeden hororový příběh plný upírů a temnoty, tak to by mohlo stačit ne? Ale jděte! Do třetice všeho dobrého nám vyjde jedna roztomilost – nová Myší hlídka a třetí část jejích legend, kdy David Peterson opět pozval různé autory a svěřil jim ke hraní svůj malý svět. Těšíte se?

 

Crew

Tady vás rozhodně nebude nikdo šetřit a vybere si skutečně každý. Od superhrdinů, přes mangu, po dětské věci – je toho kupa. A do toho se chystá klasický Batman Day a s ním další díla Temného rytíře, které musíte mít. Takže takhle:

- Kůstek 4: Čas zabíjet draky - 3.9. – nové vydání klasického komiksu konečně v barvě

- Usagi Yojimbo 32: Záhady – 3.9. – králičí samuraj v Sakaiově opus magnum

- Doctor Strange 4: Mr. Misery – 3.9. – Aaronův příběh Doctora Strange se uzavírá

- Gantz 24 – 3.9. – nekončící manga a její další pokračování

- Strážci galaxie – Noví strážci 1: Císař Quill – 10.9. – Peter odešel, ale příběh strážců zdaleka nekončí

- Batman 4: Válka vtipů a hádanek – 10.9. – tak koho nám tahle válka si přinese, hmm? Že by Hádankáře a Jokera?

- Velká vyskákaná kniha Barta Simpsona – 10.9. – žlutý rošťák v souborném vydání čtyř komiksů z roku 2015

- Krysí královny 3: Démoni – 10.9. – finále první trologie je tu. Dočkáme se kokína?

- Simpsonovi – Bart Simpson 9/2019 – 16.9. – žlutá klasika se hlásí i v září

- Bleach 3+4 – 16.9. – výhodný dvoudílný balíček oblíbené mangy

- Requiem: Upíří rytíř 2 – 17.9. – opět tři díly, opět v pekle, opět Pat Milles, co dodat víc?

- Naruto 44: Senseijův dědic  - 17.9. – co znamenají poslední slova zesnulého mistra?

- Batman v černé a bílé – 17.9. – slavní scénáristé a kreslíři si vyhráli v černobílém provedení s Temným rytířem

- Crying Freeman – Plačící drak 1 – 17.9. – dotisk vyprodaného dílu

- Tokijský ghúl: re 2 – 24.9. – další dlouho natahovaná manga v nekončící sérii

- Můj první komiks – Iron man: Hrdina ve zbroji – 24.9. – muž v oceli pro mladší čtenáře

- Mezi řádky 9: Mýty mezi řádky – 24.9. – po konci skvělých Skalpů nám prapor dospělých sérii hrdě drží Mýty a právě Mezi řádky. A tady je jejich crossover.

- Počítání mrtvých – 24.9. – Raphael a Casey Jones likvidují záporáky

- Avengers 2: Světové turné – 24.9. – oblíbený tým Marvelu řeší velké problémy – od Namora po ruské protějšky

- Zpráva pro Adolfa 1 – klasika klasik, aneb japonská manga o Adolfech – bude i Hitler?

 

BB art

V BB artu se září tentokrát nese ve znamení superhrdinů z různých sfér, dob a vydavatelství.  Jako první se akce vrhne největší vlastenec Spojených států - Captain America Steve Rogers: Hail Hydra (4.9.) – Steve Rogers se vrací s novým týmem, novým štítem, ale stejným posláním chránit slabé. Punisher Max 2: Bullseye (11.9.) vás vezme za tradiční pomstou a snahou o likvidaci maximální počtu těch „zlých“, ale i Frank Castle má své meze. Z konkurenčního DC se vrací v éře New 52 nejšílenější doktorka světa v knize Harley Quinn 4: Volání do zbraně (18.9.). Dobré skutky a Harley? Tady něco pěkně smrdí! Měsíc pak zakončí ten nejzápornější z hodných týmů tentokrát však v éře Rebirthu - Sebevražedný oddíl 4: Pozemšťané v plamenech (25.9.) – ctižádostivá Amanda Wallerová chce přesně co si umane, a to i kdyby to mělo být sebevražedně nebezpečné. A že to nebude sranda, značí i sestava protivníků – Zod, Lex Luthor a další. O zábavu nebude nouze. A samozřejmě vás tradičně čekají dvě verze obálek, jedna hezčí než druhá.

 

DiCKK

71 – Superman/Batman: Utrpení – 11.9.

72 – Flashpoint – 25.9. – normálně bez komentáře, ale tady se hodí „KONEČNĚ“ si přečteme česky jednu z nejzásadnějších událostí DC světa a taky jednu ze zásadních událostí omílanou ve Znovuzrození

 

NHM

80 – Ben Reilly, Scarlet Spider – 6.9.

81 – Quasar – 20.9.

 

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři