Září 2020

Comics novinky

Léto se nám pomalu ale jistě uzavírá posledním měsícem a je třeba začít přemýšlet nad dárky pod stromeček. Nebo aspoň co číst při podzimních plískanicích. Čeští vydavatelé mají naštěstí plné edičáky.

Comics Centrum

Zatímco prázdninové měsíce se nesly v tradičním duchu dotisků, když jsme se dočkali nových verzí legendárního Sin City (1-3) a Pravé ruky zkázy jednoho chlapce z pekla, tak září začíná pěkně zostra hned očekávanými novinkami. Nejprve dorazí Lord Baltimore v sedmém pokračování s názvem Prázdné hroby, ve kterém budeme pohřbívat hrdiny i se vracet do minulosti. Bijce upírů doplní pohádka prodchnutá hororem v kulisách jižanského zapadákova – ano, tušíte správně, vrací se Pochmurný kraj s podtitulem Hájení, kde se hlavní hrdinka Ema bude muset vypořádat nejen s dalšími běsy a tajemstvími, ale nejspíš i s vlastními přáteli. A pokud by se vám to zdálo málo, tak se nemusíte bát, protože říjen a listopad je u CC tak plný, že to nebudete stíhat číst. Conanovi sandále na to!

 

Crew

Když na to tak koukám, tak situace okolo Kvidu-19 asi nejvíc ovlivnila ediční plán právě u Crew. Spousta knih byla různě přesunuta, ediční plán upraven. O to plnější ale zase bude podzim. Takže se pohodlně usaďte, jízda může začít:

- Žoldnéř 4: Oběť – 8.9. – Žoldnéři se vrací vzpomínky a přitom musí hrdinně zachraňovat děti

- Astonishing X-Men 3. Rozervaní – 8.9. – Whedonův run mutantních hrdinů pokračuje a pořád je to jeden z nejlepší superhero komiksů, který si v současnosti můžete přečíst

- Gantz 27 – 8.9. – co by to bylo za měsíc bez dalších dílů nějaké té nekonečné mangy?

- Peter Parker Spectacular Spider-man 3: Návrat do minulosti – 15.9. kdo by neměl rád pavoučího muže?

- DEATH NOTE - ZÁPISNÍK SMRTI: DALŠÍ ZÁPISKY - PŘÍPAD LOSANGELESKÉ SÉRIOVÉ VRAŽDY B. B. – 15.9. – nejtajemnější světový detektiv L a jeho případy

- Batman: Bílý rytíř – 15.9. – Joker je vyléčen a snaží se zlepšit celý Gotham. Jak? No samozřejmě předně se zbavíme Batmana, že ano?

- Pokémon Red a Blue 1- na přelomu tisíciletí jsem každý víkend ráno seděl u televize a hltal japonské příšerky a jejich příběhy. A přesně tihle původní se nyní vrací na stránkách komiksu

- Bart Simpson 9/2020 – bez Bárta ani ránu

- Královská krev 4 – historie se opakuje, královská krev už tu jednou byla

- Lobo se (z)vrací – chcete popis? NASRAT!

- Temná věž – Pistolník 3: Bitva v Tullu – Roland a Muž v černém – nekonečný souboj

- Liga spravedlnosti 6: Lid versus Liga spravedlnosti – jak už to tak bývá, tak i jediná chyba může proti sobě postavit hrdiny a lid

- Berserk 2 – nikdy neříkej nikdy a nikdy nevěř, že tvý mrtví protivníci jsou zakopaní dostatečně hluboko. Nikdy!

 

BB art

Ani v BB artu nelení a jejich ediční plán vypadá dobře. Tedy osobně slintám a nejvíc se těším na říjen, ale to až příště (nápověda – Brubaker a Phillips). Začátkem září se každopádně přižene americký vlastenec numeru uno - Captain America: Steve Rogers 3: Budování impéria (9.9.) – když se na obzoru objeví nepřátele USA je jasná volba, koho povolat zpět. Strážci/Watchmen jsou jednoduše legendární komiks, který by si asi měl přečíst každý, kdo to s tímhle médiem myslí vážně, a i proto dostaneme 16.9. čtvrtý dotisk téhle Moorovi opulentnosti. Další novinkou je návrat tvrdého antihrdiny a mstitele Franka Castla v komiksu Punisher MAX 4: Bez domova (23.9.). Měsíc pak zakončí (a s ohledem na dotisk Strážců poměrně stylově) první díl Hodin posledního soudu, tedy kniha pokračující v příběhu Znovuzrození DC (30.9.).

 

Není toho málo a navíc vás můžu ubezpečit, že další měsíce jsou ještě plnější parádních novinek. Těšíte se?

 

P.S. Mohl bych tu zase vypisovat všechny možný UKK, NHM, DiCKK a bůhví jaké komplety ještě, ale upřímně řečeno, kdo tyhle knihy kupuje, ten o nich ví a pro ostatní to je informace k ničemu.

Autor: Adam Vondra Vondris

Galerie:

Partneři