Zero Aleše Kota právě vychází v ČR!

Comics novinky

Dnes nakladatelství CREW vydává první book comicsu ZERO. Scénáristou je Čech Aleš Kot, který byl letos hlavním hostem CRWECONu.

Anotace:

„Zero je Bond pro tohle století.“

Zero je akční špionážní drama rozložené do uzavřených příběhů, které dohromady dávají příběh agenta jménem Edward Zero, člověka, který byl od dětství formovaný do podoby všeho schopného robota. Bylo mu přislíbeno, že jednou zachrání svět, ovšem zdá se, že se mu podařil pravý opak. To si ale jen můžeme domýšlet z jeho vyprávění o zlomových momentech jeho života. Ale můžeme mu věřit, když to všechno vypráví člověku, který mu míří pistolí na hlavu? 

Válka, násilí, traumata, to všechno se prolíná v stále překvapujícím příběhu, u kterého každý sešit kreslil jiný fascinující výtvarník a u kterého se uvažuje i o televizním seriálu.

 

O autorovi:

Aleš Kot, mladý rodák z Ostravy, se před pár lety odstěhoval do Ameriky... a když už tam byl, rozhodl se psát komiksy. A podařilo se mu neuvěřitelné. Rychle se prosadil nezávislým komiksem Wild Children a brzy začal psát pro největší americká komiksová vydavatelství – DC, Marvel i Image. Do péče dostal mimo jiné i postavy z Batmanova světa a slavné Avengers. Ovšem to bylo jen rozpinkání před tím, než u Image rozjel svou vlastní sérii Zero. Nelítostný příběh tajného agenta je vyprávěný pomocí uzavřených epizod, přičemž každou kreslí jiný zajímavý výtvarník. Komiks Zero se stal takovým hitem, že momentálně Aleš Kot píše pilotní díl k televiznímu seriálu. 

Takový úspěch opravdu není moc obvyklý. I když je v Americe zájem o zahraniční tvůrce, jde z devadesáti procent o výtvarníky a scenáristé se verbují maximálně z Anglie. To, že se Čech prosadil v takhle ryze americkém oboru, je něco nevídaného. Aleš Kot se tím stal zástupcem nové skupiny mladých českých tvůrců, kteří jsou v zahraničí legendami – bez dotací a tlaku uměleckých klak. Ať už se jedná o Daniela Vávru a jeho počítačové hry (Mafie, chystané Kingdom Come), Vláďu Chvátila, který je dnes jedním z nejrespektovanějších designerů deskových her (Spiel de Jahres za Space Alert. International Games Awards za Through the Ages), nebo scenáristu Aleše Kota.

 

KOUPIT V ARKHAMu!!!

Autor: Ondřej Hartman Walome

Galerie:

Partneři